Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerettek Budapesten elni?

Szerettek Budapesten elni?

Figyelt kérdés

En egyszeruen imadok:)

Tavaly koltoztem fel suli miatt es most a mai nap volt bennem egy realizacio: itt elek az orszag sziveben ahol minden elerheto, raadasul egyedul elek es erzem ahogy megvalositom vagyaimat. Remek erzes ez az oriasi szinesseg, ez az oriasi individualizacio, a kapitalizmus altal letrejott javak, enem letezese, egyszeruen meggyonyorkodteto! Gyonyoru varos, remek emberek, sok kulturalis szempontbol viragzo intezmeny, mindenfele emberjogi kezdemenyezes, nyitottsagot erzekelek a fiatalsag felol az uj vilagra. Remek idoket elunk.



2015. nov. 17. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen<3

Szeretünk Budapest!

2015. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már azért régebb óta élek Budapesten mint a kérdező, de összességében én is szeretek itt élni. Tehát valóban szinte minden téren itt van az országban a legtöbb lehetőség, ha az ember meg tudja tenni hogy a neki megfelelő környéken lakjon, akkor tényleg jó.


Viszont látom az árnyoldalait, amik mióta itt lakom léteznek, és ezután is létezni fognak:

-Parkolás katasztrófa (Bécsben pl. képesek voltak parkolóházakat építeni)

-BKV-buszra várás, amikor dugó miatt fél órát késik, én pedig rohannék

-Rengeteg hajléktalan

-Valami folyton fel van túrva (utóbbi időben Budán közlekedni horror)

-Sok olyan alak amiből vidéki városokban kevesebb van: PÁWÁK, kábítósok, "nyugati aluljárós" emberek,...

-Sok minden lényegesen drágább mint vidéken

2015. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Budapesten születtem, 40 éves vagyok, és soha nem éltem máshol.

Utálom a várost!

Élhetetlen, drága, zsúfolt, büdös, zajos, mocskos, katasztrofális a közlekedés...

2015. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Polipeter válasza:
Én is szeretek Budapesten élni ám, nem a szívében, hanem a kertváros részén...
2015. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Magyarország=Budapest (szomorú hogy itt tartunk)
2015. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én nem éltem Budapesten, de egy hasonló nagy városban élek angliában, ahol mind ez megtalálható amit leírtál de szerintem még 10xesen igaz. És annak ellenére hogy a városon kívul lakom nem szeretem. én vidéken nottem fel, itt bezárság érzetem van. Nem érzem a szabadságot, az életet. Idegesítenek az autók... Nem vagyunk egyformák, kinek ez kinek az jon be. Sokat számít az is hogy hol élt az ember gyermekkorában, illetve az életkor is. Szerintem minnél idosebb valaki annál jobban vágyik a nyugalomra, csendre, a természetre.
2015. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak a 17-ben, de már nem ott lakom. Csak a 17-ben laktam Budapesten belül
2015. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, bár a belvárost nem bírom már,túl sok az ember, nagyon kell alkalmazkodni, így kertvárosba költöztünk.
2015. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!