Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elvárható lenne, hogy köszönje...

Elvárható lenne, hogy köszönjek az anyámék ismerőseinek az utcán, azoknak akikről nekem fogalmam sincs kicsodák?

Figyelt kérdés
Falusias helyen élek, vannak itt felnőtt emberek akiket az anyámék ismernek én meg nem. Biztos néha-néha elmegyek mellettük az utcán meg ilyesmi, lehet ők akkor azt várják köszönni fogok nekik, mert ismerik az anyámékat. Nekem viszont fogalmam sincs kicsodák, sose beszéltem velük, nevüket se tudom. Így nem bunkóság ha nem köszönök nekik?
2016. jan. 2. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimnek is volt csomó ilyen ismerőse, csak arcról ismertem őket, de egy jó napot kívánok mindig belefért. Több nem kell. Ne hozz szégyent a szüleidre, hogy ilyen s*ggberagadt kezű gyerekük van, igazán nem nagy munka ezt a 3 szót kinyögni.
2016. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sőt, bizonyos esetekben ismeretlenekkel kapcsolatban is ez a norma. Megteheted, hogy nem követed, így kialakítasz magadról egy általános képet, amit mindenki gondolni fog. Főleg faluhelyen. Ez (is) a te döntésed a következményeivel együtt.
2016. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha éppen anyuddal sétáltok és ők köszönnek egymásnak, akkor mindenképpen illendő neked is köszönnöd. Ilyenkor nem árt megjegyezni az illető arcát, esetleg nevét is, és legközelebb már előre köszönni neki hogy "Csókolom (a kezét) Julis néni!", vagy Adjon Isten jó egészséget, Pali bácsi!", vagy valami hasonló. Ha nem megy a névmegjegyzés, az sem baj, akkor csak sima Jó napot kívánok vagy Keziccsókolom is megteszi. Az ott lakók az ilyenek alapján mérik le, hogy mennyire érdeklődsz a lakóhelyük, közösségük, ő maguk iránt, hogy mennyire emlékszel rájuk. Faluhelyen gyakran köszön mindenki mindenkinek, gyalog vagy biciklivel ritkán mászkál nem falubeli a faluban. Tehát aki így szembejön, az 99% hogy falubeli lesz, neki illendő köszönnöd.

Ja, aki biciklin ül és teker, annak nem muszáj köszönni. Aki kíváncsi rád, vagy arra, hogyan reagálsz, az úgyis leszáll már 50-100 méterrel a találkozás előtt a bicikliről, s tolni fogja maga mellett :D Aztán mikor elhagyott, akkor újra felül a bringára :)

2016. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha látásból ismerek valakit, akiről tudom, hogy köze van anyámhoz, akkor természetesen köszönni fogok neki, mert nem fáradtság és mert nem vagyok bunkó. De arra is volt már példa, hogy vadidegennek köszöntem, mert annyira nézett.
2016. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen elvárható alapból is, de faluhelyen főleg, ahol még az idegenek is köszönnek egymásnak.


Abból különben még sosem volt sértődés, ha valaki "fölöslegesen" köszönt valakinek, akinek nem lett volna muszáj; de abból mindig zűr van, ha nem köszönsz olyannak, akinek kéne.

2016. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szintén faluban lakom. ( 1100 fős ). Ha valakihez rokonok jönnek, akiket még senki nem is látott ők is köszönnek. Ez alap dolog ( főleg kisebb ) falvakban, mert csúnyán fognak rád nézni ha csak elsétálsz valaki mellett. Idős nénik még utánad is szólnak, hogy elvitte a cica a nyelved?
2016. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Falvakban így szokás, hogy mindenki köszön mindenkinek. Egy jó napot kívánok nem nagy fáradtság azért. :)

Egyébként pár éve én is gondolkoztam rajta, hogy ennek mégis mi értelme van, hogy olyannak köszöngessek, akiről ezt sem tudom kicsoda. De azóta úgy vagyok vele, hogy nekem nem nagy dolog kibökni egy jó napotot, ők meg akkor nem szidnak, hogy még köszönni se vagyok képes és mindenki boldog, nem kell túlkomplikálni.

2016. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vereb Tünde válasza:
Igen, ez így szokás. Én is sokmindenkinek így köszönök, hogy tudom, ő ismer de én őt nem. Szóval köszönj nekik mindenképpen.
2016. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!