Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek a Japánok? Milyen...

Roadkill kérdése:

Milyenek a Japánok? Milyen szokásaik vannak? Szeretik, vagy legalább ismerik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Mert nagyon kiváncsi vagyok,a Japán emberekre:D amugy ha lehet részletesen,hosszan ha lehet letudnátok irni:D előre is köszönöm:D

2016. febr. 3. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Jajj... te sem gondolod komolyan, hogy barmelyik nepet csak ugy 'le lehet irni'. Altalanossagban a japanokat pont nem erdekli senki, aki gaijin (ertsd: nem japan), fogalmuk nincs kik azok a magyarok (miert is lenne). A 'milyen szokasaik vannak' annyira buta kerdes, hogy valaszolni sem erdemes ra.


Probalj meg elgondolkozni azon, hogy ha a magyarokrol (ugy osszessegeben, az osszes magyarrol) tenned fel ugyanezt a kerdest, magyarkent, tudnal-e harom mondatnal tobbet valaszolni ra...

2016. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
A szokásaik rabjai, betegesen tradicionálisak, agyonszabályozottak, emiatt pedig stresszesek, és perverzek is..
2016. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget kell dolgozniuk. Szerintem műveltek is, és tudják, hogy létezik Magyarország, és esetleg azt is, hogy Európában van, de többet nem hiszem.
2016. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
72%
Szokásaikról oldalakat lehetne írni, de igen ahogy előttem is írták a hagyományokat nagyon tiszteletben tartják és ez meghatározza kisgyerektől az öregekig az embereket. Azt sajnos nem tudom hogy mennyire ismerik, kedelik a magyarokat de annyi biztos, hogy egyszer még egy közcsatornai híradójukban is benne voltunk a rovásírásunkkal kapcsolatban. Az emberekről meg annyit, hogy ott is hasonló mint bárhol máshol a világban. Vannak a kedves egyszerű, szigorú, idegesítő, stb embertípusok. Talán megjegyezendő, hogy (ez talán még a kultúra része is, mert emiatt következett be) , hogy a Japánban egyre nagyobb szerepet játszó animék sok ember az úgynevezett Hikikomori embertípussá változtatta. Ez annyit tesz, hogy nem tanul nem dolgozik (szó szerint, el se megy a szobájából) csak bent ül és játszik, animézik, mangát olvas. Az ilyeneket áltslánosságban megvetik a japán emberek, mivel káros hatással vannak a társadalomra elmondásuk szerint. Kultúrához még annyit, hogy a vallás jelenős szerepet játszik, sok istenben hisznek, akikhez az új év első napján elmennek áldást kérni egy szentélyhez. Maga a nyelv gyönyörű de az egyik legnehezebb szerintem különösen az olvasás. Ha esetleg kiutazás miatt kérdezed, akkor a japánok a turistákat általánosságban kedvelik, egészen addig, míg odaköltözésről nem gondolkodsz (mert, hogy elveszed a munkájukat stb és az olyanokat nem szívlelik)
2016. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok,nem nem kiköltözés céljából,csak úgy érdekelnek:D meg milyen zenéket szeretnek(például nem fognak bántani ha metallica-t hallgatok a buszon?XD) vagy milyen sportokat szeretnek?mit tudnak tisztelni egy emberben?(bocsi ez hülyeség,de akkor isXD)
2016. febr. 4. 14:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira hangosan hallgatod a zenét egy buszon, ami másokat is zavar, akkor azért itthon is szólnak, tök mindegy, mi szól...
2016. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mondjuk..az is igazXD
2016. febr. 4. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyarokat kb. 50%-ban ismerik. Van, aki még sosem hallott rólunk(főleg a fiatalok), de egy csomóan simán tudják, hogy Buda és Pest külön rész. Megjegyezném, hogy Magyarországnak van valamilyen rajongótábora, főleg a szélsőjobbos, turanista japánok körében, bár belőlük kevés van.


Már nem annyira szorgalmas a fiatalabb generáció, mint amilyen kép kialakult róluk. A mi szemünkben ők hagyománytisztelőnek tűnnek, de saját magukhoz képest már elég lazák.

Viszont a szabálykövetés még mindig megvan. Ha van egy felfestett csík, hogy a metrónál oda kell állni, akkor tuti, hogy kivétel nélkül az összes japán ott fog állni.

2016. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A közösség és a család messze előrébb áll a szemükben az egyénnél.

A nők nem számítanak egyenlőnek, sok tanult nő inkább az USA-ba megy, mert otthon nem kap állást.

Nem fogadják be a külföldieket, igazuk is van.

Van egy csomó furcsa dolguk, ami árthetetlen. A mMacdonaldban fekete színű hamburgert meg más nem emlékszem milyen fura dolgokat árulnak.

Vannak helyek, ahol 10 dollár óránkénti pénzért lehet macskákat simogatni, mert az egészséges.


Néhány éve találtak egy ürgét, ezeréves katonát aki még nem tudott róla hogy a II.vh. végetért. Ha igaz, mert én nem nagyon tudom elhinni.

2016. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:D most már valamennyire értem:D JA meg utolsó asszem az egy Bud Spenceres filmben voltXD de azért köszönöm:D még irhatok nyugodtan,például milyenek ott a sulik? nehéz?a tanárok milyenek?mit tanulnak? előre is köszönöm:D
2016. febr. 7. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!