Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálunk miért nem elfogadott a...

Nálunk miért nem elfogadott a borosta?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy pl. az állásinterjúkon nem érdemes borostásan megjelenni mert rossz színben tünteti fel az egyént, vagy sok nő a mai napig nem fogadja el a borostás férfiakat. Az egyik ismerősöm fiának konkrétan azt javasolta a tanára, hogy teljesen borotválkozzon meg. Többször utaztam Spanyolországban és Olaszországban és rengeteg borostás férfit láttam szerte az országban (de mondhatnám No.-t is). Nálunk miért van még mindig jelen a hétköznapokban ez a fene nagy álszent konzervativizmus (nemcsak a kérdésben említett jelenség kapcsán)?

2016. febr. 11. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akiket te láttál, azok nem épp állásinterjúre mentek borostásan, a nők pedig azért nem szeretik, mert összekarcolja a bőrüket egy borostás pofa, ennyi a nagy titok. Amúgy fejtsd már ki kérlek, hogyan jön az álszentség a borotválkozáshoz?
2016. febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert szúr.
2016. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, gyakran borostás, ráadásul még fiatal is ebből adódóan nem túl konzervatív, de nekem se lenne pofám borostásan interjúra menni. Egy állásinterjú egy esemény, kiöltözöl valamennyire és ápoltan jelensz meg. Most komolyan, kinek olyan nagy érvágás, hogy meg kell borotválkoznia és 2 napig nem lesz borostás? Kényesebb az ilyen mint a legdurvább plázacica.


Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy miért nem lehet atlétában menni interjúra, miért nem elfogadott alkalmi viselet az atléta?

2016. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
6%
Hát nem tudom... nem egy barátnőmmel vagyunk azon a véleményen hogy oda vagyunk a borostás pasikért :D
2016. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3-asnak: Például annak érvágás, akinek egyébként is kisfiús arca van, de legalább a borosta egy kicsit öregít/férfiasabbá tesz. Tudod, egy állásinterjún nem árt ha komolyan vesznek téged az interjúztatók, az ember pedig alapvetően vizuális ösztönlény. Ezt csak egy egyedi példa és csupán az egyik pályakezdő ismerősömet érinti ezért is jutott ez eszembe, de nyilván nem ő az egyedüli, akit esetleg ez érinthet. Nem értem, hogy egy állásinterjún ez miért tűnne igénytelennek? [link]
2016. febr. 12. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Amit belinkeltél, az nem tűnik igénytelennek, az nem borosta, hanem egy igényesen karbantartott szakáll. Ha vki borostásan megy be egy állásinterjúra, az esetek 99%-ában olyan hatást kelt, hogy lusta volt megborotválkozni, csak 1%-nak áll igényesen,
2016. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél, az nem borosta, hanem szakáll. Bajban vagy a megnevezésekkel.
2016. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez szakáll, azzal meg semmi baj nem szokott lenni.
2016. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten tetszik ha egy férfi pár napos borostás. A szákáll és a bajusz már nem. Sztem izles kerdese. Olyan világot élünk amiben a szőrzet bárminemű viselése az igénytelenség jele.
2016. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ízlés kérdése, én a szakállas, bajszos férfiakat szimpatikusabbnak tartom. A borosta valahol olyan nekem, mintha pár napja nem jutott volna be a fürdőbe, hogy megborotválkozzon.

Állásinterjún igénytelenségként tűnik fel, ugyanúgy, mint gyűrött ingben vagy farmerban megjelenni. Meg aztán vannak azok az emberek (ismerek ilyet), aki a borostás arcot nyomban a bűnözőkkel azonosítja.

2016. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!