Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hát mégis miért mondják, hogy...

Hát mégis miért mondják, hogy 'HÁT'-al ne kezdjünk mondatot?

Figyelt kérdés
:) Valaki tudja ennek az eredetét?

2016. febr. 12. 17:19
 1/3 anonim válasza:
Múltkor ezt mi is megkérdeztük a nyelvtan tanárunktól. Azt mondta nyelvtanilag nem hibás, ez csak egy leíratlan szabály. Nem illik. Ez olyan, hogy evőeszközt nem markoljuk meg.
2016. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hááát talán azért , mert akkor úgy érezhető hogy nincs megfelelő szókincs a repertoárban.:-)
2016. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak valami rossz beidegződés a közgondolkodásban...Mármint az, hogy "Hát"-tal nem illik mondatot kezdeni...ÉSSZERÜ, ÉRTELMES indokot még sose hallottam arra, hogy miért "nem illik" így kezdeni mondatot...De szerintem ezzel más is így lehet, aztán mégis tartja magát ez a furcsa hozzáállás...Érdekes ez a dolog valóban...
2016. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!