Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az önök véleménye a felnöve...

MIKLÓS18 kérdése:

Mi az önök véleménye a felnövekvő magyar generációról? Milyen hatást okozna, ha a testi fenyítést, mint fegyelmezőeszközt, úgy kb. az 1970-es 80-as évekbeli szintjén reaktiválná a törvény?

Figyelt kérdés
A sors úgy adta,hogy kollégáim a 1997-2000 körüli generációból kikerülő,felnövekvő magyar generáció tagjai.Őszintén szólva lehet,hogyha majd 60 esztendős leszek,emiatt leszek szívelégtelen.Nagyon sokszor ér engem azért rágalom,sértés,mert instrukciót adok egy-egy züllést bizonyító szokás leállítására,azzal,hogy ellene érvelek(mivel több nem áll jogomban)rengetegszer érkezik felém a "semmi közöd hozzá" frázis,és a felelősséget nem vállalók részéről a rossz szokás letagadása,holott én annak nem is említem meg e instrukciót,akiről nem tudom bizonyítottan,hogy teszi(pl:ivás,nikotin,bandázás közbeni üvöltözés,és az ezekre való büszkeség,stb.)Tudja a mai generáció,hogy mik a gyenge pontjaim,annyira már régi a kollégaviszony,és csakazértis arra akarnak tapintani.Ne higgyék azt,hogy most épp melankólikus vagyok,e körülmények ellenére élvezem ezt a dolgomat,és jó a stresszleküzdő képességem,lelkileg sem vagyok érzékeny,annyi hogy cukros vagyok,de az nem e ok miatt van.mivel azért én sem vagyok még senior,meg szeretném kérdezni az önök véleményét,mert attól tartok,hogy kb.2040-re ebből katasztrófa lehet.Én őszintén szólva úgy gondolom,hogy szavak itt már kevesek.akár felém is elfogadok tanácsokat,és érveket a kérdéshez bármennyit.Csak kérem szépen,durvaság és értelmetlenség-kedvelők kíméljenek!

2016. febr. 20. 00:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10... "Repül a nehéz" könyv: "ki tudja, hol áll meg?

Ki tudja, hol áll meg s kit hogyan talál meg?"

2016. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

kovacslevente1983 :

Tudom, nálunk is volt ilyen a 90-es években, én csak azt írtam, régóta tilos, nem hogy be is tartják. Nekem volt olyan 4-5 tanárom, aki alkalmazta a módszert, igazából mindegyik pocsék tanár volt ettől függetlenül is.

2016. febr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi volt a törvény a testi fenyítésről 70-80-ban.

Mit lehetett akkor csinálni testi fegyelmezésként?


Amikről hallottam, a körmös, meg a tenyeres, azok régebbiek. Nem is láttam, hogy akkoriban akárkit bántottak volna az iskolában. Olyan előfordult, hogy valaki órán valami hülyeséget csinált, kiküldték, hogy óra végéig várjon a padon az osztály előtt, és óra véhén a tanár jól megmosta a fejét. Esetleg kapott egy beírást is. Ha még pimaszkodott a tanárral, mehetett sorbaülni az igazgatói elé, hogy elbeszélgessen vele.


Ha tornaórán csinált valaki valamit, akkor a tornatanár valami külön feladatot adott neki, extra fekvőtámaszokat, kint néhány plusz kört.


De könyvvel fejbeverést, ilyesmit nem láttam.


Nekem csak az a bajom a fiatalokkal, hogy annyival több lehetőségük van, és sokkal kevesebbet használnak, mint korábban volt és lehetett. Persze, lehet ez csak utólag látszik így, nem tudom.

2016. febr. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az erőszak semmit nem old meg. Nem csoda, hogy rágalmaznak ha mások életében turkálsz és próbálsz másokat irányítani. Most őszintén te mennyit adsz egy vadidegen véléményére, aki egyből azzal kezdi, hogy lehordjon?

Ha igazán segíteni szeretnél, akkor annak más módjai vannak.

2016. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Úgy elképzelem, hogy engednék az iskolában a testi fenyítést, néhányan ezt jól félreértenék, és még mindennaposabb lenne az elvert tanár...
2016. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hát 15 ez sajnos így lenne :D:D
2016. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Engem ütött meg tanár. Szerencsére már nem él (rák), és azon gondolkodom, hogyan tudom elérni, hogy a gyerekei, unokái se éljenek. Aki megüt egy gyereket, ezt a reakciót váltja ki belőle, és a büntetést nem fogja elkerülni!
2016. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!