Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogyan szoktatok jeggyűrűt...

Ti hogyan szoktatok jeggyűrűt vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a szokást és hogy hogyan kéne csinálnom. Elvileg meglepetés kéne legyen, de akkor hogyan tudok méretre választani gyűrűt?

2016. márc. 10. 16:21
 1/7 anonim válasza:

Szia

Bár én lány vagyok, és még az eljegyzéshez is fiatal vagyok, de azért válaszolok.

Szerintem, ha van gyűrűje akkor nézd meg azon a méretezést.

2016. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj oda, hogy a jobb kezére próbáld, különben nem tudja majd áttenni.
2016. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem nagyon szokott gyűrűt hordani, sőt soha, bár vanank gyűrűi, de nem vagyok benne biztos, hogy mindegyik az ő mérete és nyilván tizedmiliméterek számítanak, hogy kényelmes legyen
2016. márc. 10. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Fél milliméterenként vannak a méretek. Nem készül pont az ujjára gyűrű - de jobb is, mert a házasság után a nők ujja pár hónapon belül legalább 1 mm-rel vastagabb szokott lenni.
2016. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Általában pénteken SZOKTAM!
2016. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezheted tesójától/szüleitől hátha tudják. Összehasonlíthatod másik gyűrűjével. Tőle is megkérdezheted, de hónapokkal a kérés előtt, hogy tényleg ne legyen feltűnő.

Én nagyon egyszerűen csináltam, nagyjából rávágtam :D Az alapján, hogy amikor fogom a kezét kb mekkora az én ujjamhoz képest az övé, és magamon felpróbálgattam a boltba őket, és annál annyival kisebbet vettem végül :)

De amúgy nagyon gyakori, hogy visszaviszik lecserélni más méretre, mert azért a tökéletes méretet nem sok férfi találja el :D

2016. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jegygyűrűt nem "szoktunk" vásárolni.


Én csak egyszer vettünk - hogy lehet ez írni..-, előtte beszélgettünk, hogy kiké másoké nem tetszik, milyen ne legyen.

Aztán bementünk az akkori Luxus áruházzal szemben levő sarkon a Váci utcán levő ékszerboltba, és megnéztük, hogy milyeneket tartanak. Épp nem volt fehéraranyuk, csak olyan sárgásak, amilyeneket nem szerettünk volna.

De az eladó azt mondta, hogy kb 2 hét múlva kapnak, jöjjünk vissza. Visszamentünk, még nem jött meg, de megígérte az eladó, hogy elteszi nekünk,amikor megjön.

Valahogy ránézésre tudta, hogy mi a méretünk. Persze, szakértő volt.

Még egy hét múlva már ott volt, olyan, mint amit elképzeltünk, szép fehérarany, első látásra nem is látható körbe mintafélével.

Bólogattunk, hogy igen, erre gondoltunk. Megvettük. Ennyi.


Ha meglepetésből kaptam volna jegygyűrűt, az lett volna a vége a közös történetünknek, el se fogadtam volna, egy világ dőlt volna össze bennem.


Én se értem, hogy mi az alapja ennek az új szokásnak.

2016. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!