Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért állítják azt egyesek,...

Miért állítják azt egyesek, hogy neveletlenek azok az emberek, akik nem állnak a mozgólépcső jobb szélére? Hallottak már az ilyenek arról, hogy vannak balkezesek is?

Figyelt kérdés
Nekem úgy áll kézre, ha mindig a mozgólépcső bal oldalán állok. Mindig bal kézzel szoktam kapaszkodni, emiatt sosem állok át a jobb oldalára. Főleg a metrón nem, mert az jóval gyorsabban megy, mint a hagyományos áruházi mozgólépcsők.
2016. márc. 20. 19:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Több helyen olvastam olyat, hogy ezt egyesek bunkóságnak és neveletlenségnek tartják, de én a balkezesség miatt teljesen másképpen közelíteném meg a dolgot.
2016. márc. 20. 19:37
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondanám hogy neveletlenség, inkább tájékozatlanság vagy nemtörődömség a legtöbb esetben. Mert itt abszolút nem arról van szó, hogy kinek mi áll kézre. Egyfajta íratlan szabály, hogy jobb oldali közlekedéshez hasonlóan, aki nem siet az megáll a mozgólépcső jobb oldalán és megvárja hogy fölérjen, aki pedig siet, az balról "előzhet".
2016. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem mindegy milyen kezes vagy, én is balkezes vagyok és sose volt gondom ezzel. Nem fogok ezért beállni más elé. Legközelebb ha "nem áll kézre" menj el a mozgólépcső előtt keresztben és gyere vissza a másik oldalról...
2016. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ennek mi köze van a balkezességhez????
2016. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

OFF:


mostanában írták meg az újságok, hogy hatékonyabb, ha jobb- és baloldalra is állunk.

2016. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Azért ezt felháborítónak tartoma mit írsz! Én is balkezes vagyok, mindíg a mozgólépcső jobb oldalán állok. Csak képzeld el hogy sietnél lefele/felfele a mozgólépcsőn és vki baloldalt áll, sőt még neki áll feljebb hogy miért nem állhat a baloldalon mert ő balekezes. Kit érdekel itt hogy milyen kezes vagy... Egy a lényeg ha úgy viselkedsz mint ahogy a nagytöbbség (jobboldalra állsz) nem érhet semmiféle sérelem...
2016. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 opened paradise ***** válasza:

Én is hülyeségnek tartom.

"Iratlan szabály"

Pff!

Sokkal balesetveszélyesebb és ilyen esetben még nem is tehet miatta panaszt,ha megsérül.

Kedvencem mikor ezt úgy játszák el,hogy nem is jön a metró,de azért fut lefele és még neki áll feljebb,mikor szó szerint arébb lökdösi az embereket.

2016. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!