Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étkezéskor hogyan kell jó...

Étkezéskor hogyan kell jó étvágyat kívánni? A többiek mit mondanak?

Figyelt kérdés

Szóval leülnek enni és valaki mondja hogy jó étvágyat.

Ezzel el van rendezve, vagy a másik félnek (vagy többieknek) kell mondani valamit? Pl egészségedre, jó étvágyat


Ezt minden egyes étkezésnél illene? Megvan hogy kinek kéne mondania?


2016. márc. 28. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az illemszabályokat nem kell matematikai feladványoknak tekinteni, ahol ha elhibázol egy apróságot, megy minden gajdeszre... Vannak persze szabályok, ezek főleg a diplomáciai szokásrendekre vezethető vissza. Ezen túl úgy kell viselkedni, ahogy egy jóérzésű ember teszi...

Rendszerint az asztalfőn ülő kíván jó étvágyat, ezzel engedélyt ad az étkezés megkezdésére. Ha családiasabb a hangulat, az asztalnál ülő idősebb szól, ha nem, akkor a felszolgáló háziasszony kíván jó étvágyat. Ha valaki éppen érkezik és megkínálják, akkor az ott levő idősebb résztvevő kíván neki jó étvágyat. A válasz rendszerint: köszönöm, nektek is, vagy egyszerűen Jó étvágyat.

2016. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 PresidentEvil ***** válasza:

Ha más eszik, én azt mondom: "jó étvágyat", ő meg azt válaszol rá, amit akar. Sokszor semmit, mert tele van a szája, csak bólogat. Ha nekem mondja valaki, de ő nem eszik, akkor azt mondom: "kösz", ha más is eszik, akkor "jó étvágyat". Eddig bevált.


Az is előfordult, hogy munkahelyen, ahol úgy volt kialakítva az "ebédlősarok", hogy mindenki ott ment el előtte, megbeszéltük, hogy nem kívángatunk egymásnak semmit, mert félpercenként le kellene állni a kajával, hogy válaszoljunk.

2016. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam. Elvileg nincs is ilyen illemszabály, csak néhányan előszeretettel csinálják.
2016. márc. 28. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!