Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozás, kézfogás illeme?...

Bemutatkozás, kézfogás illeme? Ki nyújt kezet elsőként és ki mondja a nevét elsőként? Idős/fiatal, nő/férfi?

Figyelt kérdés

A férfi a nőnek, fiatal az idősnek (és ők köszönnek előre), a kézfogás viszont pont fordítva illendő, hisz megengedjük a nőknek, idősebbnek, hogy ő döntse el, kezet akar e velünk fogni.


Tehát:

Fiatalabb köszön, bemutatkozik, idősebb pedig nyújtja a kezét és közben mondja a saját nevét.


Mind ez érthető, csak az a furcsa, hogy tudtommal akkor szokás nyújtani az embernek a kezét, amikor mondja a nevét, és fordítva, ha mondja az ember a nevét, illendő hozzá kezet nyújtania - gondolom.

De így ellentét alakul ki a sorrendben, ami elbizonytalanít.

Ebben kérem és köszönöm a segítségeteket!



2016. ápr. 1. 02:40
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Én bemutatkozok és nyújtom a kezem, nem is tudtam hogy ennek is van etikai része.
2016. ápr. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát etikai nincs is. Az etikett nem etika.
2016. ápr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Google a barátod.

2016. ápr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Ez az illemszabály akkor tökéletesen működik, ha közös ismerős bemutatja egymásnak a feleket, ill. ha te, aki bemutatkozol, illem szerint is először nyújtasz kezet. Ha nem ez a helyzet, akkor mondod a neved, és vársz, amíg a másik kezet nyújt, kézfogáskor ilyen esetben azt szoktam mondani, hogy "nagyon örvendek", "örülök, hogy megismerhetem", stb. Ha a kézfogás elmarad, semmi gond nincs, nem kötelező, az viszont illetlenség, ha te erőlteted.

Férfi-nő viszonylatban mindig a nő nyújt kezet először, függetlenül az életkoroktól.

2016. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

>> Férfi-nő viszonylatban mindig a nő nyújt kezet először, függetlenül az életkoroktól


Ez egyszerűen tévedés, mégpedig a durvább fajtából... A rang (besorolás, tisztség) dönti el, hogy ki kinek nyújthat kezet. Pl. egy 25 éves diáklány nem nyújthat kezet egy 55 éves tanárának, hiába nő...

2016. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

De igen, ő nyújt kezet először. Kivéve, ha a tanárnak (hiába az) nem volt gyerekszobája.

Továbbmegyek, ha az új takarítónőt mutatják be (valamilyen oknál fogva) a bankigazgatónak, akkor is a nő nyújt kezet először.

2016. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Még jó, hogy nem a bankigazgatót a takarítónőnek... :))
2016. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!