Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Boríték címzésénél ha egy...

Boríték címzésénél ha egy sorban nem férne ki a cím (utca, körzet stb) akkor lehet több sorba írni?

Figyelt kérdés
Külföldi levélről lenne szó.

2016. ápr. 25. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

persze

sőt, célszerű is az irányítószámnak külön sorban lennie

2016. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát mivel külföldre megy ezért egy sorban van az országkód az ir. szám illetve a város neve :D
2016. ápr. 25. 19:00
 3/8 A kérdező kommentje:
csak az helymegjelölés érdekel, de akkor írom külön sorba :)
2016. ápr. 25. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
És ezt mire alapozva csináltad? Én rendszeresen küldök leveleket külföldre (Európán kívülre is), és az általad vázolt megoldás sehol sem volt elvárásként megfogalmazva. Sőt, még az eltérő karakterkészletet használó Japánban is megfelelt a latin betűkkel (amit mi is használunk) való címzés... Konkrétan a címzett így adta meg. Ugyanez volt az oroszokkal is több ízben.
2016. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ki beszélt karakterkészletről? Én csak szabványosan szeretném megcsinálni a címzést. Nekem csak az volt a lényeg hogy lehet a külön sorba írni az utcát illetve a hozzá tartozó helymegjelölést (körzet,ajtó,emelet stb.). De most már tudom, hogy akkor írhatom nyugodtan két sorba is ha egybe nem fér ki. Egyébként amit írtam így szabványos: ország kód (nálam pl TR) - Irányítószám és mellé a város. Legalábbis én ahány helyen néztem mindegyiken így volt. Köszi a választ :)
2016. ápr. 25. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Az országkód jópofa dolog, de nem elégséges...

Az utolsó sornak mindig a célország nevének kell lennie. Ha ez nem szomszédos ország, akkor angolul vagy franciául célszerű írni a nevét, mert ez a nemzetközi postaforgalom két hivatalos nyelve. Én mindig angolul írom.

2016. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsi :D azt lefelejtettem :D az nálam is oda van írva :D TURKEY
2016. ápr. 25. 19:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet több sorban is. Azért jó betartani az illető ország ilyen vonatkozású szokásait - az egyre nagyobb számú leolvasó-gépek is így vannak beállítva mindenfele.

Tájékoztatásul tekintsd meg az illető országban alkalmazott címzési szokásokat:

[link]

Érdekes, hogy egyedül nálunk alkalmazzák azt az idétlenséget, hogy az irányítószámot külön sorba írják... Az irányítószám szerte a földkerekségen egy sorba kerül az általa jelölt helységgel.

2016. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!