Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Második hívás után tegezhetem...

Második hívás után tegezhetem az illetőt?

Figyelt kérdés

Jófogáson vásárolnék, azt beszéltük az eladóval,hogy hétfőn futunk össze.

Én mindenkivel magázódva kezdtek, mert nem tudom ki van a vonal túlsó végén.Aztán vagy váltok, vagy személyes megítélés alapján tegezem le.

Akivel most beszéltem biztos,hogy fiatal, de idősebb nálam.Én 21 vagyok, ő olyan 30 lehet maximum.

Még egy egyeztetés kell, én tegezve hívnám fel, de ezt a 30-as korosztály utálom olyan szempontból,hogy nem tudom kit kell tegezni, meg magázni, elvégre egy késői 30-asnak már velem egykorú gyereki is lehetnek.


2016. máj. 14. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, fiú vagy e vagy lány. Ha lány, akkor tiszteletlenség, ha fiú vagy, akkor simán letegezheted, mert a férfiak a második beszélgetésnél megengedhetik maguknak egymás között. Ha lány vagy, ne tedd.
2016. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sosem szerettem ha bárki letegez megkérdezés nélkül.
2016. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok, ő lány/nő.
2016. máj. 14. 23:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor pedig kérdezd meg tőle, hogy tegeződhettek e vagy nem. Ha pedig nem kérdezed, magázódni fogtok. Egyébként meg miért akarsz tegeződni? Úgyis egyszer látjátok egymást az életben, többször úgyse fogjátok.
2016. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tegezheted csak úgy... Jó lenne, ha kinőnél ebből a beteges tegeződési kényszerből.
2016. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manapság már mindenki tegeződik, kivéve, ha az egyik legalább 15-20 évvel idősebb.

Én 45 vagyok, de időnként 14 évesek is letegeznek, pedig nem vagyok különösebben gyerekes, őszül a szakállam. A tegezés így furcsa, de ha normálisan beszélnek velem, nem sértődöm meg. Változik a világ, még én sem vagyok változásképtelenül vén.

Én is szoktam neten üzletelni, majdnem mindenki letegez.

A 30 évesek is már a tegeződős generációba tartoznak, fiatal kollégáimról tudom, feltehetőleg nem fog megsértődni a nő.

Ha bármilyen hivatalos kapcsolatotok lenne, akár csak bemennél egy boltba vásárolni, akkor nem biztos, hogy jó ötlet lenne letegezni, de az ilyen jófogásos vásárlás más kategória, mondhatni, magánügy.

Ha nem vagy biztos magadban, akkor valami semleges módon köszönj és beszélj, aztán meglátod, ő hogyan válaszol.

2016. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!