Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Etikátlan ha idegeneknek úgy...

Etikátlan ha idegeneknek úgy mutatkozok be, hogy először a keresztnevemet mondom majd a vezetéknevet?

Figyelt kérdés
Leginkább azért érdekelne mert gyakran az üzletfeleknek is így mutatkozok be,vagy ez annyira nem lényeges? A hosszú nevem miatt így jobb kiejteni.
2009. júl. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy arra lenne külön etikai szabály, hogy a bemutatkozásnál a keresztnevet, vagy a vezetéknevet kell előre mondani. Szerintem, ha neked jobban megfelel igy, akkor használd igy, talán még gyakorlatiasabb is abból a szemszögből, hogy bemutatkozásnál igyekszünk megjegyezni a nevet,ebben a hosszú, bonyolult vezetéknév zavart kelthetne, de mivel a keresztneved mondod előre, azt jegyzik, és aki a későbbiekben meg szeretné tudni a vezetékneved is, az rá fog kérdezni.
2009. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem...úgy mutatkozol be, hogy "Béla Kovács vagyok"? Mire jó ez?
2009. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is...az ilyesmi nem etikátlan, max. szokatlan, furcsa. Az etikátlan teljesen mást jelent. Én kb. értem, hogy mire célzol és szerintem nem baj, ha neked így jó. Ebben nincs semmi etikátlan.
2009. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Bond, James Bond :) Mennyé má a pics@ba:)
2009. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem etikátlan, de hogy hülyén jön e ki? Ha én lennék az ügyfél és nem tudnám miért mondod így a nevedet, akkor az valamennyire rányomná a bélyegét a beszélgetésre, de ha magyarázkodnál, az is. Ha magyar vagy és magyar embernek mutatkozol be magyar nyelven, akkor a magyar szokások szerint tedd - véleményem szerint. Persze más a helyzet egy külföldi ügyfélnél vagy ha a magyartól eltérő nyelven szólalsz meg (pl. angolul). De az enyém csak egy vélemény. :) Biztos van akit nem zavar! Csak szerintem az ilyesmit is kalkuláld be. Ha zavar, hogy hosszú a neved, akkor rövidítsd le (pl. ha 2 keresztneved van csak egyet mondj) vagy tarts "nagyobb" szünetet a vezeték- és keresztneved között, akkor kevésbé mosódik egybe.
2009. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A bemutatkozásra az ILLEM és a PROTOKOLL szabályai érvényesek, nem az etika... :-/


Baráti-, haveri körben elfogadott, hogy a keresztneveddel mutatkozhatsz be, ilyenkor nem nagyon érdekes a vezetéknév.


Munkahelyeden az üzletfeleknek a vezeték- és keresztneveddel KELL bemutatkoznod, mert ők nem a haverjaid, fontos, hogy tudják a vezetékneved, leginkább ezen fognak megszólítani, a keresztnéven való megszólítás bizalmaskodó, ezáltal illetlen!

Neked sem illik az üzletfeleket Karcsinak vagy Lajcsinak vagy Gizikének szólítani, hanem Kovács úrnak, Varga úrnak vagy Kerekes kolléganőnek... (Rövidítve : Uram és Asszonyom)


Munkahelyen a közvetlen munkatársakkal kicsit bizalmasabb viszonyban vagyunk, de az ügyfelekkel, üzleti partnerekkel be kell tartani a protokoll szabályait, itt nincs helye a bizalmaskodásnak!!!


Ajánlom figyelmedbe ezt a két remek könyvet :

- Inge Wolff : Nagy Illemtankönyv

- Ottlik Károly : Protokoll

2009. júl. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsés pláne a főnököddel meg állásinterjúnál!

Ne nézd meg a következő Bond filmet!!!!!

2009. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha hosszú a nevd akkor nem etikátlan
2009. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!