Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A skandinavok kozul kik ertik...

A skandinavok kozul kik ertik meg egymas nyelvet? Azt tudom, hogy a svedek es a danok igen, de pl az izlandiakat megertik a tobbiek? Kezdek beleszerelmesedni a skandi nyelvekbe.

Figyelt kérdés

#Izland #Skandinav nyelvek
2016. júl. 3. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Izlandi nyelvet soha a büdös életbe nem fogod megtanulni főleg a kiejtését. :D Szerintem top 10 legnehezebb nyelv.


1, Kínai

2, Japán

3, Arab

4, Magyar

5, Finn

6, Izlandi

7, héber

8, örmény

9, görög

10, észt

2016. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

# 1


"4, Magyar"


Neked biztos. Ezt a magyar kérdést sem sikerült megértened, teljesen másra válaszoltál :)))

2016. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaja, most nem az volt a kerdes, hogy meg tudok-e tanulni izlandiul:-) csak azt akartam megtudni, hogy igy keresztbe-kasul megertik-e egymast a skandinavok, svedek, norvegok, danok, finnek, izlaniak? A sved-dan nyelvrol tudom, hogy hasonlo. Ettol fuggetlenul vagyok oda a skandinavokert csak ugy :-)
2016. júl. 3. 17:12
 4/6 A kérdező kommentje:
De visszaterve a listara, ha az izlandi csak a 6. legnehezebb nyelv, akkor siman megtanulhato :-D kinaiul meg magyarul is meg lehet tanulni.
2016. júl. 3. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A norvégok, a svédek és a dánok megértik egymást, ha akarják, csak az első kettő szerint a dánok úgy beszélnek, mintha forró krumplit tartnának a szájukban. A dánok viszont a többiekre mondják ezt, imádják egymást oltogatni :) A norvégok valamennyire megértik az izlandit, de ahhoz a feröeri áll a legközelebb. A finneket ne keverjük ide, teljesen más nyelvcsalád, és nem is örülnek, ha egy kalap alá veszik őket a skandinávokkal.
2016. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
CSak a déli svédek értik meg a dánt a dialektus miatt. Nekik is forró krumpli van a szájukban :) A nem déliek kevésbé értik meg.
2016. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!