Hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés

Ma ismertem meg egy nálam kb. 25 évvel idősebb férfit, és mondta, hogy tegeződjünk. Amikor elbúcsúztunk sziát köszöntem, de nekem ez nagyon fura volt, lehet, hogy inkább viszlátot kellett volna?! Ilyenkor mi az illem, hogyan köszönjek? Holnap reggel újból találkozunk, nem tudom hogy illene.

A válaszokat előre is köszönöm, sokat jelentenének.

17/l



2016. júl. 5. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Holnap: "Szia Péter"-rel köszönjél neki és viszláttal búcsúzzál el.
2016. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gnoomage ***** válasza:
58%

Ha azt mondja tegezd akkor úgy köszönj mint egy átlag korodbelinek.


Én ilyenkor a "Hello"-t használom. Teljesen közömbös, mégse csá vagy szevasz egy 40 évesnek...

2016. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a zöld kéz!
2016. júl. 6. 00:04
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Heló és viszlát. Mégsem cső vagy pápá.
2016. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A sziával nincs semmi baj.
2016. júl. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

# 2

# 4


Nem tudom hány évesek vagytok és hol éltek ti, de a generációkkal idősebbnek nem helózunk. Az olyan mint a "cső" vagy a "csá". Elég baj, ha azt hiszitek, hogy nem :)


Idősebbnek szia, szevasz, szervusz a köszönés, de ugyanúgy lehet a jónapot/viszlát tegeződve is, meg még kismillió variáció létezik: üdvözöllek, üdvözletem, szép napot, a legjobbakat stb.


De a "helló", "hali", "háj", "csőváz", "csákány" és társai felejtősek. A tegeződés nem jelenti azt, hogy automatikusan lazáskodni is lehet. Nem lehet, a tiszteletet tegeződve is meg kell adni.

2016. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gnoomage ***** válasza:
77%
6# Így van, bunkó tiszteletlen paraszt vagyok, köszi ;). Ha kimásztál a barlangodból és felfogod azt, hogy itt arra kíváncsiak mi a mi véleményünk szólj és újra megbeszélhetjük....
2016. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem találom "normálisnak", hogy egy 17 éves csitri sziát köszönjön egy negyven-valahány éves, ma megismert férfinek. Itt valami b~uzlik... Õ unja a feleségét, te leszel a sokadik áldozat, aki saját kárán tanulja meg, amit az anyja nem tanított meg neki.
2016. júl. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire kéne az illemet alkalmazni egy eleve illetlen emberre. Mert az enyhén szólva nagyon illetlen volt, hagy egy nőnek mondta, hogy tegeződjenek.


Más a helyzet, ha alá vagy rendelve neki, akkor még kínosabb.


Engen aztán nem tegezett volna le 17 évesen egy apám korabeli muki. kikértem volna magamnak, " bácsi kérem".


ha meg főnök lett volna, akkor máris kezdtem volna új helyet keresni, és kikerültem volna a megszólítást.

Köszönésnek a Szép jó reggelt és a Viszontlátásra pont jó tegezve is, magázva is.


Vannak ott mások is, hogy látni lehetne a viszonyokat?

2016. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Vezetni jártam, ő volt az oktatóm.

Mindig sziát köszöntem/köszönök neki. A második alkalomnál már nem volt furcsa. Szerintem így is meg lehet adni a tiszteletet a másiknak.


A feleségével pedig minden rendben van, köszöni szépen.

2016. aug. 10. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!