Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit köszönjek a barátom...

Mit köszönjek a barátom apukájának először?

Figyelt kérdés
Kicsit vicces, mégsem tudom eldönteni mi lenne a legjobb. Én 17 éves vagyok, az apja meg 45 körül. Először is Szia!-t természetesen nem köszönnék, a Csókolom! elég gázul hangzana, viszont a Jó napot kívánok! meg egy 17 eves szájából kicsit "nagyképűnek" tűnhet, ráadásul egy tök laza, fiatalos férfi. Egyiket sem tudom elképzelni igazából. Segítsetek!

2016. máj. 11. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Jó napot kívánok. Egyáltalán nem hangzik nagyképűen.
2016. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Eszter76 ***** válasza:
77%
A "Jó napot kívánok!" teljesen rendben van. Ideje is lenne rászoknod! :-) A tanáraidnak pl. nem úgy köszönsz???
2016. máj. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
84%
Természetesen a "jó napot kívánok" az egyetlen elfogadható.
2016. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
48%

- Üdvözöllek dicső lovag

- Üdvözlöm a területben (mármint a légterületben, ahol kommunikáltok, teljesen logikus! közben Star Trekesen 2-2 ujjadat együtt tartva, középen V alakban szétnyitva kézfeltarts, mint köszönési vizualizációs elem)

- Üdv


Nem mindenki szereti, de mégis csak egy alternatívája az elnyűtt jó napotnak. Igazán nehéz helyzetbe már csak azért sem kerülhetsz, mert lányként nem valószínű, hogy megkapod a "és mi a terved a lányommal/fiammal"? Ha mégis, hát mondd, hogy "üdv" a már ismertetett kézfeltartással és húzd el a csíkot.:D Ne, akkor mondd el az őszintét. A szülők kíváncsi népek és némelyik ezt nem leplezi.:)

2016. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Jó napot kívánok -ez jó lesz. Majd összetegeződtök utána.
2016. máj. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
61%
Miért lenne nagyképű a "Jö napot"?
2016. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Már az ovisokat is arra tanítják, hogy a köszöntés a "Jó napot kivánok". Tehát ez egy 17 évestől is totál elfogadható.

Első köszönésedkor a "Jó napot kivánok" után -érthetően- mondd teljes neved, a "vagyok" nélkül! Ha mindezt megtetted, hozzáteheted azt a becenevet, amit szeretsz és elfogadsz.

2016. máj. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként nem mit köszönjek, hanem hogy köszönjek!!!

Igen, jó napot kívánok! Nem értem ez miért lenne "nagyképű"?

2016. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Két verzió van. Az egyik, hogy tegezed. Te is tudod, hogy ez nem opció.

A másik, hogy "Jó napot kívánok!"


A csókolomozást 10 éves kor felett illik szép lassan elfelejteni.

2016. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Még lehetne az "Üdvözlöm", na az lenne nagyképű egy 17 évestől :)
2016. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!