Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Velem egykorú magántanáromat...

Velem egykorú magántanáromat tegezzem vagy magázzam?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha veled egykorú, nem hiszem, hogy magáznod kellene, akkor sem ha a magántanárod.
2016. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha szigorúan az illem szerint nézzük a dolgot, mivel ő a tanár te a diák (tehát "rangban" feletted áll) az ő joga kezdeményezni a tegeződést. Ha letegez, automatikusan visszategezheted, ha viszont magáz, akkor te is magázd. De nem hinném, hogy magázódna.


Ha már beszéltetek korábban, és tegeződtetek, akkor marad a tegeződés. Attól függetlenül, hogy megváltozott köztetek a "rangsor" azáltal, hogy a tanárod lett.

2016. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Így van, ahogy az előző írta. Ő a tekintélyesebb, tehát ő kezdeményezheti a tegeződést.
2016. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Majd ő eldönti.
2016. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Te azt hiszed, hogy a tegezés attól függ, hogy ki hány éves ?
2016. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Rudolf Ádám válasza:
80%
Szia! Én is magánoktatok, és én mindig tegeződni szeretek, akármilyen fiatal, vagy öreg a tanítvány, de ha velem egykorú, főleg (27 éves vagyok). Függ az embertől is, de nem hiszem, hogy sok olyan ember lenne, aki ma még ragaszkodik a magázáshoz. A telefonban sokszor lemagáznak, de már ott meg szoktam kérdezni, hogy nem tegeződhetünk-e.
2016. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kötné az ebet a karóhoz megmondanám neki, hogy zavar a tanulás során, hogy magázó formulát kell használom egy velem egyidős embernél..
2016. júl. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
7-es Már közölték itt, hogy a tegeződés nem életkor kérdése, nem attól függ, hogy ki hány éves. Igy indokolatlan a: "hogy magázó formulát kell használom egy velem egyidős embernél". Az kellene zavarjon, hogy tegeződsz egy olyannal, aki nem engedélyezte. De hát ezt nem tanították neked, ugye ?
2022. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tegeződés életkor kérdése IS. Nyilván rengeteg karót nyelt, merev ember van, aki ott tart, hogy ő tekintélyesebb. édes istenem. Komolyan sok magyar olyan, mint valami 90es években megrekedt frusztrált öregember, aki képtelen tudomást venni arról, hogy változik a világ.

Én még életemben nem láttam olyat, hogy egy fiatal magántanár és diák magázódott volna, én is csak a sokkal idősebb női tanáraimat magáztam régen. A többi mind mondta, hogy tegezzem. Ha magázódik, persze ne tegezd le, de szerintem vagy rögtön le fog tegezni, vagy megkérdezi, tegeződhettek e.

2023. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!