Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 19 éves tegezhet rögtön...

Egy 19 éves tegezhet rögtön egy 25 évest?

Figyelt kérdés
Nem hivatalos kapcsolat, hanem egy Jófogáson vett termék átadása miatt találkozunk. Hogyan illik ilyenkor köszönni? Nem akarok tolakodó lenni, de nem érzem nagynak a korkülönbséget.
2016. júl. 20. 19:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az utolsó mondja!

Plusz azt még hozzá fűzném, hogy etikett szerint, ha két férfi találkozik és az idősebb letegezi a fiatalabbat, akkor az vissza tegeződhet. (az más kérdés, hogy jellemzően egy sokkal idősebbet nem tegezel le, akkor sem, ha ő igen)


Off: A válaszolónak, akit csak a barátai tegezhetnek. Nagyon csúnya hasonlat, előre is elnézést, de nem gondolod, hogy tök mindegy, hogy valaki azt mondja, hogy "menjen a fa..ba" vagy, hogy "menj a fa..ba"?

2016. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

>> letegezi a fiatalabbat, akkor az vissza tegeződhet


Ekkora baromságot már régen hallottam. Az etikett szerint ? Hol tanítottak neked ilyesmit ? Szerintem ezt most találod ki...

2016. júl. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Komikus lenne, ha elkezdene magázódni egy 19 éves egy 25 évessel.. :D
2016. júl. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Két felnőtt emberről van szó. A tegeződést illik felajánlani, nem pedig csak úgy elkezdeni, felajánlani pedig az idősebb előjoga.
2016. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ő nő volt, én meg férfi, és végül is maradhat a magázódásnál, az a biztos.
2016. aug. 1. 15:26
 16/16 A kérdező kommentje:
*maradtam
2016. aug. 1. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!