Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogásznőt szoktak doktornőnek...

Jogásznőt szoktak doktornőnek szólítani?

Figyelt kérdés
Eltűnt most egy miskolci jogásznő, és a Bors úgy ír róla, hogy a doktornő így megy úgy... Én még soha nem hallottam jogászt így szólítani.

2016. júl. 23. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
NYilvánvalóan azért írnak róla így, mert doktor.
2016. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Van egy bölcsészdoktor ismerősöm, akit a baráti körben doktorurazunk, tegeződve persze, és kicsit tréfásnak szánva. De amúgy én sem hallottam, hogy doktorúrnak/doktornőnek szólítanák a jogászokat, vagy bárkit, aki nem orvos.


A doktornő az különben is a foglalkozás megnevezése, mint az ápolónő, tanárnő. A cím szerinti megszólítás "doktor asszony/kisasszony" lenne.

2016. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első, de az orvost nem azért doktor urazzák vagy doktornőzik, mert orvosdoktori címe van, hanem mert az orvosi foglalkozás másik neve a doktor, ennek szleng alakja a doki. Az orvost úgy doktorozzák, ahogy a tanár tanár úr, a mérnök mérnök úr stb. Pl ha a jogász ügyvéd lesz, akkor ügyvédnő/úr. Ezért nem értem. Ahogy a 2. írja, a doktornő/úr megszólítás a foglalkozásra utal.
2016. júl. 23. 13:17
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Rendben kérdező, csakhogy ezt sokan nem tudják. Még a médiában se...
2016. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én ezt még az életben nem hallottam, és szerintem nem is jó (nyelvtanilag). Ha egy angol/amerikai PhD-zett személyt pl matematikust hívnál doctor-nek, kicsit meglepődne... (Ha jól tudom, ott a jogászok nem kapnak fogl. doktori címet)
2016. júl. 23. 14:46
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
En ugyvedi irodaban dolgozom, es hivasoknal sokszor utalunk az ugyvednonkre ugy hogy "a doktorno eppen targyal" pl. meg ugyved egymas kozott is szoktak megnevezni igy a masikat. Tagabb kozegben en sem szoktam viszont igy hallani.
2016. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A következő mi lesz? Műteni is fognak meg gyógyszert felírni? :D
2016. júl. 23. 15:12
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Jaj, meg birosagi papirokat is igy cimzik, hogy pl. Kovacs doktornonek etc. Most jutott eszembe:) de ez tenyleg inkabb ilyen bennfentes elnevezes, nem ertem a media miert hasznalja.
2016. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
(Az előző kommentem vicc volt.)
2016. júl. 23. 15:16
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

A doktori cím egy tudományos fokozat. Az kaphatja meg, aki az egyetem elvégzése után elvégezte és sikeresen levizsgázott ebből a tudományos fokozatból, vagyis doktorált.

Az az orvos, aki "csak" az orvosit végzi el és államvizsgázik, az még csak orvos (mint más ügyvéd, matematikus, irodalmár, mérnök), de nem doktor. Ha az egyetemen túl még kijárja a továbbképzést, akkor lekotorálhat.

Az és édesapám közgaszdász, az egyetem elvégzése után 8 évvel kedve szottyant továbbtanulni, kiválasztott egy szakterületet a közgazdaságtanban, 2 év alatt kidolgozta, levizsgázott és megkapa a "Közdazdaságtan doktora" címet.

Ugyanúgy lehet doktor egy jogász, matematikatanár vagy hegedűművész is - személyesen ismerek egyet.

2016. júl. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!