Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyunk olyan hülyék,...

Miért vagyunk olyan hülyék, hogy külső alapján ítélünk meg másokat, meg sztereotípiák szerint, és miért nem vagyunk képesek elfogadni az új dolgokat és a tőlünk különböző embereket és kultúrákat?

Figyelt kérdés
nem értem, hogy a 21. században hogyan lehet, hogy még mindig ösztönök meg primitív szokások szerint élünk, csökött látásmóddal, ezért az emberek inkább színészkednek, majmolnak meg tetszelegnek, mert nem mernek önmaguk lenni. amíg valaki nem bántja a másikat, addig miért nem lehet békén hagyni?

2012. máj. 9. 10:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak,hogy ez csak egyre rosszabb lesz.Hülyülnek az emberek.
2012. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Ez leginkább erre a vidékekre jellemző. Északon és nyugaton már nagyon beindult ez a liberalista látásmód. (E miatt gyilkolászott az a "terrorista" is)

Amúgy én sem tudom. Sokkal békésebb hely lehetne a világ, nem is értem ezt mások miért nem látják. De szerintem egyes emberek azért piszkálódnak, mert ezen élvezkednek vagy sz*r nekik és akkor legyen másnak is sz*r. + Azt vettem észere rengeteg embernek kicsi a beleélő képessége és képtelen felfogni mi az, hogy valaki nem keresztény, nem ateista, hisz a tündérekben, nem hetero, stb. Persze ez visszafelé is műkődik. Csökönyösek vagyunk és csak azokkal vagyunk jóban akikkel megyegyezik a világképünk.

Én pl. megpróbáltam változtatni és barátkozni valaki olyannal akinek mások az elképzelései, de szinte mindig óriási viták robbannak ki. Nem tudjuk magunkat türtőztetni, ha a másik valami nem tetszőtt mond.

2012. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Benned is megvannak az ösztönös viselkedések, ugynaúgy mint mindenkiben. Az előítélet igenis hasznos dolog a természetben, ez a túlélés egyik kulcsa. Az elmúlt pár évtized nem fogja kiírtani az emberi ösztönöket, ezek a több millió éves fejlődés során jöttek létre, pár év nem fogja kiírtani belőlünk, ezt kéne felfogni.
2012. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

# 2/2

:D hogy lenne már liberalizmus északon meg nyugaton, miközben folyton üldözik a muszlimokat? franciaország az egyik legfasisztább állam manapság, ott már akkor is lenéznek, ha nem franciául beszélsz.

de nézzük meg hogy ebben az országban mi van. ha valakinek nem veregeted a hátát mert magyarkodik akkor biztos zsidó vagy meg kommunista. de egy pedofil zsidó nyugodtan bevallhatja élő adásban, hogy gyerekeket molesztált, most meg benn ül az euban - őt nem üldözik, de ha valaki muszlim akkor nem adnak ki neki lakást albérletbe sem, mert biztos terrorista.


egyébként pontosíthatnál melyik terrorista gyilkolászott, mert manapság már mindenki terrorista aki nem az aktuális államideológiát/szokásokat támogatja.


ha valaki nem csak káromkodni meg ordítozni tud, akkor meg tudom vele beszélni, és nagyon egyszerűen be tudom bizonyítani, hogy hülyeséget mond. jól kijövök olyan emberekkel is, akiknek más a világnézetük, de legalább békén hagynak.

2012. máj. 9. 11:01
 5/25 A kérdező kommentje:

# 3/4

felfogni?

érdekes, nekem pár év is elég ahhoz, hogy ne szólogassak be mindenkinek az utcán, aki nem tetszik.

meg mondjuk nem sok néger horda bandázik az országban, hogy valaki utálja őket, sőt, meglehet a 6xos ükapja se látott négert életében, mégis utálják őket. ez szerintem csak egy hülye kifogás, hogy ösztönök. ha annyira különlegesnek hisszük magunkat, uralni kellene az agyunkat meg a tetteinket, nem?

2012. máj. 9. 11:05
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

"hogy lenne már liberalizmus északon meg nyugaton, miközben folyton üldözik a muszlimokat? franciaország az egyik legfasisztább állam manapság, ott már akkor is lenéznek, ha nem franciául beszélsz. "


A fasizmus szóra keress rá, mert értelmezési problémáid vannak vele. Nem is tudom mely országok engedik be más kultúrájú emberek tömegeit, csak nem Franciaország,Németország,Hollandia, USA, Anglia? Ezzel szemben ha kimennél mondjuk Pakisztánba jó eséllyel lelőnének, csak mert európai vagy és nem arab vallásos fanatista.

2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

# 3/4

meg például az ősember hol látott motorokat, hol hallgatott heavy metált, hogy utálja a motorosokat, vagy a rockereket? és akik a diszkót szeretik, azoknak az őseik ősdiszkóemberek?

2012. máj. 9. 11:08
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Látom még kisgyerek vagy ehhez a témához,nem lehetsz több 15 évesnél. Az ösztönök egyébként pontosan úgy működnek, hogy az emberek a hasonlót keresik, a másságot pedig el akarják kerülni, és hiába duzzogsz te is így működsz. Ha bemész az iskolába akkor hozzád hasonló emberekkel ismerkedsz és nem azokkal fogod a napodat eltölteni akik más felfogásúak,stílusúak stb.
2012. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"A fasiszta állam lényegében egy tekintélyuralmi rendszer" - hol itt az értelmezési probléma? franciaország egy erősen nemzeti ideálra épülő ország. hollandia meg egyértelműen az egyik legszigorúbb elvekhez köti a holland állampolgárság megszerzését (=választói jogot). még a lazább rendszerben sem volt köze a házasságnak ehhez a joghoz, és legalább 5 évig ott kellett élned az országban. ugyanez a helyzet németországban: 8 év ottlakás, másik állampolgársági jogod elvesztése, nyelvisemeret, munkajog, lakás, házasság nem számít.

míg maygarországon: "magyar állampolgárral legalább három éve érvényes házasságban él, vagy házassága a házastárs halálával szűnt meg,", tehát 3éves érdekházassággal 5 évet meg lehet spórolni.


vajon miért pont ezekbe az országokba áramlanak tömegek? csak nem azért, mert a csóró keleteuópai országokban nincs megélhetési lehetőség?

usa - én itt most csak európára gondoltam, de ha tengerentúl, ellenpéldának ott van kanada


pakisztánban katonai testőrséget kapsz, akkor is ha nem muszlim turista vagy, ha meg zavargásokban veszel részt, ugyanúgy meglőhetnek és összeverhetnek, mint ahogy a magyarokkal tették 2006ban.

2012. máj. 9. 11:35
 10/25 A kérdező kommentje:

# 8/9

érvek hiányában személyeskedés. vajon miért nem lep meg...

hasonlóságot: igen férfi a férfit, fehér nő a néger hapsit, ateista a keresztényt...

ha csak okoskodni jöttél ide, inkább ne fárassz

2012. máj. 9. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!