Milyenek a svábok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 17:29
1 2
 11/17 anonim válasza:
80%

Hangosak! :D

Én is sváb családból származom, és kicsi koromban ámulva figyeltem, hogy nagyapám Németországból hazalátogató testvéreivel megérkezett a házba a hangzavar is. A nagyhangú, már-már veszekedésnek tűnő párbeszéd, sőt, egymás szavába vágás sem ritka a sváboknál.

Egyébként spórolósak is,de szerintem fegyelmezett, dolgos és vidám a legtöbbje. Szeretnek mulatni :D

2010. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
81%
A Vecsésen élő svábok nagyrésze káposzta és egyéb zöldség savanyításból él, napi 12 órát dolgozik, kitartó és már a fiatalok is dolgoznak. Anyagiasak. Viszont ha ünnepelnek, akkor hetedhét országra szóló több napig tartó mulatság van, akkor még iskola szünet is van emiatt. Szóval ők mindent nagyon csinálnak: ha dolgoznak, nagyon dolgoznak, ha mulatnak, nagyon mulatnak.
2010. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Németek. Valamikor egy nagyszerű nép volt, ma már csak foltokban találhatók meg ezek, teljesen lezüllöttek.
2010. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
61%

En csak a Baden-württembergi svabokrol tudok irni, sajnos itt vagyok köztük. Hazugok, butak, aljasok, fösvenyek...

Magyarorszagrol azt se tudjak hol van. A volt fönököm peldaul azt hiszi ott meg a patakra jarnak fürdeni.

2012. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
én sváb vagyok én is szeretem a rendet a fegyelmet és bevallom kicsit smucig is vagyok :/ meg spórolós de büszke vagyok a származásomra apukámról meg nem is mondok semmit mert ő aztán tényleg igazi sváb katonás rend és semmi gicsre nem költünk nem pazarlunk nem dobunk ki ételt ilyesmi de amúgy szerintem rendes emberek vagyunk én sváb településen élek és nagyon rendesek az emberek és összetartóak :)
2012. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Zoleka válasza:
46%

Ich bin Schwabe und wohne in einem kleinen Dorf in Budapest. Wir sind sicher Spatzen.

Szoval arted.

2018. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

A magyarországi németek ( svábok ) megítélése


A magyarországi németek (népnyelv: svábok) megítélése a történelem folyamán változó volt, de általában mindig kedvezőbb volt, mint a többi nemzetiségé.


Különösen szorgalmasnak, mértéktartónak, fegyelmezettnek, kötelességtudónak és kitartóbbnak vélték őket a magyarok saját maguknál egy 2007-es felmérés során.


“Pozitív irányban” különböznek a magyaroktól, mintegy a polgári eszményt képezve: a racionális, tudatos, mértéktartó ember ideálját, akik kijelölik a társadalom számára követendő mintát.


Én is sváb vagyok és büszke vagyok rá !!!


forrás:wikipedia

2023. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!