Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben hogy illik...

Ilyen esetben hogy illik megszólítani a címzettet?

Figyelt kérdés
Szakmai gyakorlatra jelentkeznék egy olyan helyre, ahol tudom, hogy csak fiatalok dolgoznak, és akinek a levelet írom, ő is csak pár évvel idősebb nálam. Egyébként férfi és max. 30 lehet. Én ismerem, de ő engem nem, egy konferencián volt meghívott vendég.

2016. máj. 30. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt Kovács Károly!
2016. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez hivatalos levélnek számít, tehát a magázódós forma az indokolt, még akkor is, ha egyébként tegeződni fogtok.


Amúgy pedig aranyszabály, hogy ha bizonytalan a helyzet, akkor mindig magázódni kell. Abból még soha sem volt probléma, ha véletlenül lemagáztál valakit, akit tegezni is lehetne; de abból szinte mindig sértődés van, ha letegezel valakit, akit magázni illene. :)

2016. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
"Szevasz Karesz tesóm!"
2016. máj. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,hivtalalos levélnek számít.

T

"Tisztelt" ,utána vagy rang(pl.Ügyvezető Igazgató Úr), vagy név.

2016. máj. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. máj. 31. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!