Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek "gáz" bejelölni...

Szerintetek "gáz" bejelölni közösségi oldalon egy olyan személyt, akit a munkahelyemen ismertem meg? (többi lent)

Figyelt kérdés
Panzióban dolgozom recepciós-felszolgálóként, az illető pár napot töltött nálunk. Tehát nem tudom, mennyire venné tolakodónak, hogy én mint alkalmazott bejelölöm őt mint vendéget. Beszélgettünk, jó hangulat volt, említette is, hogy később is visszajönne, de érdekelne, ki hogyan reagálna ilyen helyzetben.
2016. aug. 23. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha tényleg úgy érzed, hogy a személyed is elnyerte a tetszését, és volt témátok, szívesen beszélgetett, stb és nem csak a hely tetszett neki, akkor az a legtisztább, ha rákérdezel. Ha jól értem, a vendég már nincs ott. Esetleg írj neki előtte. Igaz, kiszűri majd a levelezője, de én így csinálnám. Engem is meg szoktak kérdezni előtte és ezt tartom a legudvariasabb formának.
2016. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Hát ezt előre nem lehet megmondani, mert személyfüggő...

Mondjuk jó kiindulási alap, ha rákerestél már Fb-n és látszik, akkor megnézed hány ismerőse van- ha pl 150, akkor valószínűleg nem fog visszaigazolni, mert nem gyűjti az ismerősöket akikkel egyszer jót beszélgetett, ha pedig 6-800 plusz+, akkor valószínűleg nem jelent gondot neki.


Én személy szerint nem feltétlenül jelölnék be valakit, akivel egyszer beszélgettem míg ott voltam pár napot, de vannak barátaim, akik meg ugyanígy már be is jelölik az embereket egy adott társaságból. Szóval elég személyfüggő. :)

Negatív dolog pedig egyáltalán nincs benne, ha szeretnéd, jelöld be, maximum nem igazolja vissza.

2016. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%
Szerintem nem. Mások tök idegen embereket jelölgetnek halomra, olyanokat is akit csak egyszer-kétszer láttuk életükbe és elfogadják. Nem kell ekkora ügyet csinálni, bejelölöd és kész. Az nagy plusz, hogy már élőben is beszéltetek.
2016. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz szerintem.
2016. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

lány vagyok, ő férfi, és nem igazán tudtam kivenni semmit a viselkedéséből, én viszont eléggé zavarban voltam, lehet hogy ezért is agyalok ennyit a dolgon :D

2016. aug. 23. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ez egy művelt ember, akkor ne használj előtte argót, nem fogja szeretni.

Én úgy gondolom, hogy írj neki egy levelet azon a közösségi oldalon, ahol megírod, hogy mi a helyzet, és megkérdezed, hogy bejelölheted-e.

2016. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akiket bejelölünk, annak a csoportnak a neve: Ismerőseim.

Ha valakit a munkahelyeden futólag megismersz, az nem ismerős ! Ezen az alapon a nyugdíjas korodig sok ezret fogsz megismerni... Mindegyiket bejelölöd ?

Vagy hencegni akarsz a barátnőid előtt azzal, hogy né, nekem már 1200 ismerősöm van... Normális ember tényleg az ismerőseit jelöli be.

2016. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!