Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha én az udvaromon tartózkodom...

Ha én az udvaromon tartózkodom, és az utcán elsétál valaki, akkor kinek illik előbb köszönnie?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki az a valaki...
2016. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha Putyin vagy Kim Jong Un akkor ajánlott nagy lelkesedéssel, hajolgatással, és éljenzéssel köszönteni. Sőt behívni, és megmutatni nekik a falon e bekeretezett arcképüket a falon a nappaliban.
2016. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ki a nő/férfi, idősebb/fiatalabb.

De mondjuk ezen kár filózni. Ha látsz egy ismerőst, akkor köszönj neki. Nem kell megvárni, hogy ő köszönjön előre.

2016. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem ismerős, akkor senkinek. Ha ismerős, akkor az, aki hamarabb észreveszi a másikat.
2016. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha idősebb ember megy el a házad előtt, akkor neked kell előre köszönni neki. Ha fordított az eset, akkor a házad előtt elsétálónak kell köszönnie feléd.
2016. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem aki előbb észleli a másikat.

legalábbis én nem szoktam direkt bebámulni a szomszédok udvarára, csak azért, hogy köszönhessek nekik. ha látom akkor persze odaköszönök. olyan is van, hogy csak hallom, hogy beszél valaki vagy valamit csinál ami hanggal jár és emiatt nézek oda. tehát állhatna a kapuban is némán, simán elmegyek mellette fél méterre.

ez visszafelé is igaz. nem azért megyek ki az udvarra, hogy üljek ott és ha valaki arra jön, akkor ráköszönjek. de ha észlelem, hogy megy valaki a házunk előtt, akkor köszönök neki. ha nem, akkor nem.

sőt én azt mondom, hogy ilyen esetekben a viszontválasz elmaradása is megengedhető. köszöngethet nekem bárki, ha az utcának háttal fülvédővel a fejemen fűnyírózok. én se várom el az ilyentől, hogy észlelje a jelenlétem.

ha meg egymást egyszerre vesszük észre, akkor ugyanúgy az általános szabályok szerint, mintha az utcán futnánk össze.

ugyan így általánosan viselkedek az ismeretlenekkel is. a belvárosban mászkálva se köszönök mindenkinek egyesével, hülyének is néznének. ha ismeretlen környéken járok, hiába beszélgetnek a kapuban, elmegyek mellettük és ismeretlenekre se köszönök rá kapun belülről.

ezt folytatva, hiába áll egy gyerek kapun belül és akár vesszük észre egymást kölcsönösen, ha nekem pont az a hely az úticélom, esetleg csak útbaigazítást szeretnék kérni, hiába én vagyok az idősebb, én köszönök előbb. fordított esetben, ha látok valakit az utcán honnan tudjam, hogy az mit akar? ha velem van dolga szólítson meg és köszönjön, ha meg nem, akkor haladjon tovább.

2016. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!