Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért esik nehezemre teljes...

Miért esik nehezemre teljes névvel bemutatkozni valakinek?

Figyelt kérdés
Valamiért nehezemre esik teljes névvel bemutatkozni másoknak. Általában csak a keresztnevemet szoktam használni, de ilyenkor mások is csak keresztnévvel mutatkoznak be. Ilyenkor utólag furán érzem magam, hogyha külön rákérdezek a vezetéknevére (nem tudom miért). Kapcsolattartás miatt úgy érzem jobb lenne, hogyha már egy új ismeretség legelején tudom, hogy pontosan hogyan hívják a másikat.
2016. szept. 18. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Mert egy majom vagy.
2016. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért nehezedre esik, értem én, de mi honnan tudjuk, miért? Ezt magadban kell lemeccselned. Ha utálod a családod/apádat, akkor gyanús, hogy azért. Ha a hangzása nem tetszik, akkor azért. Ha túl hosszúnak érzed a teljes nevedet, akkor azért.

De minden körülmények között így vagy? Mert egy baráti körben sokszor tényleg elég egy keresztnév. Ha hivatalos helyen, ügyintézés közben is úgy kezded, hogy: "Jó napot kívánok, Béla vagyok!", az gáz.

2016. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

új kolléga: -"Jó napot kívánok, Béla vagyok!",

Főnök az új kollégának: -ide figyeljen, mi itt vezetéknéven szólítjuk egymást, nem bizalmaskodunk. Mondja rendesen a nevét

- Kedves.Kedves Béla vagyok

- Na akkor Béla, itt ez az írat, ezzel kell foglalkozni.

2016. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Azért esik nehezedre, mert nem tanították meg neked annak idején az etikett alapelemeit, ráadásul olyan környezetben forgolódsz, ahol a többieknek is "nehezére esik".
2016. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
Nem szereted a vezetékneved, azért esik nehezedre?
2016. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet, h túl sok amerikai filmet néztél, abban szoktak csak keresztnéven bemutatkozni.


amikor az usa-ban dolgoztam, én is rászoktam erre...mondjuk a hazajövetel után nem volt nehéz visszaszokni.

2016. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!