Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet, hogy én csak...

Hogy lehet, hogy én csak udvarias nyugdíjasokkal találkozom?

Figyelt kérdés

Én is olvasom itt a sok bunkó nyugdíjasról szóló történetet, de valahogy sose tapasztalom, pedig direkt szoktam figyelni.

Főleg Pesten az M2-es és az M3-as metróval szoktam menni, de mindig nagyon kedvesek. Ott ülök, jön egy idős néni, át akarom adni a helyem, erre megköszöni, de mondja, hogy mindjárt leszáll, nyugodtan üljek vissza.

Ilyenkor mondjuk már nincs képem visszaülni, inkább várom, hogy valamelyik másik nyugdíjas elfoglalja.

Meg rengetegszer látom, hogy valaki más át akarja adni a helyét, és akkor is vagy nagyon szépen megköszönik, vagy el se fogadják, mert mindjárt leszállnak.


Lehet, hogy Pesten kedvesebbek a nyugdíjasok?


2010. ápr. 24. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
addig örülj, amíg nem egy tipikus feljelentgetős szomszédod van! Ojan dolgokért is beperel engem, ami önkormányzati tulajdonban van. Ennek ez a hepije, szeret bíróságra mászkálni, mert nincs jobb dolga.
2010. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnállak. Én most elsősorban a tömegközlekedésen utazó bunkó nyugdíjasok téma kapcsán írtam le a véleményem.

A mi panelházunkba szerencsére vagy nem szerencsére kevés a nyugdíjas.

Csak ugye ennek meg a hátrány az, hogy felettünk péntek esete gyakran szokott házibuli lenne, de az se vészesen hangos.

2010. ápr. 24. 19:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Sajnos nem mindegyik ilyen.
2010. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, azért vannak itt is bunkók. Tőlem például elvárta volna egy nyanya hogy adjam át a helyem, pedig a kilencedik hónap végén voltam, mikor már lélegezni sem tud az ember rendesen. A mellettem ülő székekben gimnazisták ültek, érdekes, hogy nem nekik hőbörgött, hanem nekem...

Van itt is bőven banyatank, meg körzeti orvosi rendelőben anyázás és társai :)

Pl. szintén terhesen ültem a körzetinél, hogy kiadja a táppénzes papírom. Húztam sorszámot és leültem. Aztán az asszisztens kijött TBkártyákat gyűjteni, meglátott, és "beárult" a doktornőnek, hogy kint ülök a betegek közt. A doktornő rögtön behívott, hogy nehogy elkapjak valamit. Erre megszólalt egy nyanya: a terheseknek nem anőgyógyászaton van a helyük?

Következő sztori: A babát kötöttem be a kocsiba éppen, hordozószékestül. Nagyon pici volt még és ráadásul ordított is. Nem egy egyszerű művelet, a jocsiajtó tárva-nyitva volt, a hajam és a hátsó felem is égnek állt, ahogy ott térdeltem és küzdöttem a biztonsági övvel. Egy arr ahaladó vénember elhordott mindennek, mert a nyitott kocsiajtó elfoglalt 30 centit a járdából, és így neki csak 1méter 20centi hely maradt közlekedni, nem másfél méter. Szóval itt is vannak bunkók, ne aggódj :)

2010. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem si sok jó tapasztalatom van a nyugdíjasokkal, bár találkoztam néhány díszpéldánnyal is.. Sok rendes, lelkiismeretes van közöttük, de vannak szép számmal, akiknek szórakozási lehetőség, h b.gassák az utazókat, vagy kiharcolják az igazukat...


Hangoskodó szomszédokat emg kell nevelni, mióta új erősítőt vettem a gitárhoz, nekik sincs ekdvük hajnalig nyomatni a dizsit.. xD

2010. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írsz.

Pedig én úgy vettem észre, hogy a terheseket mindenki tiszteli. Tehát mondjuk egy idősnek az emberek teszemazt 40%-a adja át a helyét, de egy terhesnek 99%.

Legalábbis én egyszer nem láttam volna olyat, hogy egy terhes nőnek ne adták át volna a helyet, más kérdés hogy sokszor nem fogadják el ők sem.


Kicsit OFF: Engem gyakran szokott az zavarni, hogy nem tudom eldönteni egy nőről, hogy terhes-e vagy kicsit dagi. Tudom, hogy a dagik nemcsak a hasuknál vastagabbak, még a terhesek csak ott.

És milyen égés már, ha át akarod adni a helyed egy a hasán kicsit kövérebb nőnek:).

2010. ápr. 24. 20:12
 7/14 anonim ***** válasza:

nem ide tartozik :D én azt nem szeretem, ha valakiről nem tudom eldönteni, hogy idős-e, vagy fiatal, vagyis hogyan köszönjek neki :O :D


egyébként a témára visszatérve itt is akadnak bunkók.FŐleg azt utállom, ha semmibe sem vesznek téged, pedig kedves vagy.Ültem a buszon, jött egy idősebb hölgy, át akartam neki adni a helyemet, kétszer is rászóltam, megkérdeztem, hogy le-e tetszik ülni, rámnéz, gúnyosan mosolyog és szarik a fejemre.Megalázó -.- aztán igy hogy tudja az ember, hogy milyennel akad össze? ajj

2010. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Offolok én is:

Sajnos a terheseknek sem adják át mindig. Volt, amikor egy 50es hölgy körbekiabált a buszon: nem szégyellik magukat, mindenki az ablakon néz ki mereven, a kismama meg itt ácsorog? És még én éreztem magam kellemetlenül! Azóta még az is előfordult egyszer, hogy a baba kenguruban lógott rajtam, és nem adta át senki... no comment.

A terheses voltam

2010. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez merre fele volt?

Pesten vagy vidéken?

Buszon vagy metrón?

2010. ápr. 24. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Gyere le vidékre, a somló volán járatait tudom ajánlani, majd rájössz ott valóságra
2010. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!