Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet, hogy én csak...

Hogy lehet, hogy én csak udvarias nyugdíjasokkal találkozom?

Figyelt kérdés

Én is olvasom itt a sok bunkó nyugdíjasról szóló történetet, de valahogy sose tapasztalom, pedig direkt szoktam figyelni.

Főleg Pesten az M2-es és az M3-as metróval szoktam menni, de mindig nagyon kedvesek. Ott ülök, jön egy idős néni, át akarom adni a helyem, erre megköszöni, de mondja, hogy mindjárt leszáll, nyugodtan üljek vissza.

Ilyenkor mondjuk már nincs képem visszaülni, inkább várom, hogy valamelyik másik nyugdíjas elfoglalja.

Meg rengetegszer látom, hogy valaki más át akarja adni a helyét, és akkor is vagy nagyon szépen megköszönik, vagy el se fogadják, mert mindjárt leszállnak.


Lehet, hogy Pesten kedvesebbek a nyugdíjasok?


2010. ápr. 24. 19:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetemben terhességről is, nyugdíjasról is beszélhetek.

9 hónapos, jó nagyhasú terhes voltam, amikor este 6 körül, csúcsforgalomban, tömött trolibuszon àlltam a tömegben, de úgy; hogy a hasam erősen benyomódott az egyik fémrúd kapaszkodóba. Egy 15-16 éves fiú fel akart állni, hogy átadja a helyét, mire az anyja gorombán rászólt: "Mit ugrálsz, maradj a fenekeden! Ő is annyit fizetett a jegyéért, mint te!"

A fiú szegény vérvörösen visszaült, mire egy idős, már a 70 felé járó bácsika felállt, és azt mondta: "Üljön csak le, kedveském! Igaz, hogy én is ugyanannyiért vettem a jegyemet, de engem, úgy látszik, jobban nevelt az édesanyám!"

Ezért is mondom sokszor, hogy nem lehet általánosítani!

2010. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem egy nem itthoni jó tapasztalatom van a nyugdijas nénikkel:

Anyukámmal Prágában voltunk, 1 nagy bőrönddel és egy nagy hátizsákkal utaztunk a metrón, mire az egyik idős hölgy, így mutogatta, hogy üljünk le... :D Nem magyarul beszélt de így mutogatta, és át is adta a helyét. :) Nem ülünk le, mert a következő megállónál kb le is szálltunk. :)

Ilyet itthon nem találtam...Akármennyi pakk volt nálam, akármim volt gipszelve, vagy csak rosszullettem(olyankor elsápadok és remegek) a tömött buszon, senki sem adta át a helyet, senki sem csinált semmit.

Egyetlen jó tapasztalatom volt ez Prágában. :)

17L

2010. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

a nagybátyám nálunk a buszpályaudvart parasztelosztónak hívja. Na itt illik a név a nyugdíjasokra, de tényleg, igazi parasztok minden tekintetben.

Az egyetlen jó tapasztalatom, amikor reggel a hetes busz alsó lépcsőjén harmadmagammal utazva egy bácsika felszólt nekem, állj már odébb, mert lekaplak onnan. És visszaválaszotam, egyrészt anyádat tegezd, másrészt meg használd a fejedet, akkor nem hétkor kellene furakodni a buszra, ami a dolgozókat, iskolásokat viszi, hanem várni tíz percet és jön a tök üres busz és azon nem kéne senkit lekapni. És érdekes rögtön feltűnt neki, hogy középkorú hölgy vagyok (bár a hangnemet 17 évesen is kikértem volna magamnak)és magázva azt mondta: Igaza van tényleg, hogy erre miért nem gondoltam. Legközelebb így csinálom.

De ő legalább elismerte, hogy hülye. A többiek még erre sem képesek, furakodnak nap mint nap.

Mondjuk a legjobb az volt, mikor a tök üres buszra úgy szállt a fel a kisöreg, hogy fellökött alépcsőn és átmászott rajtam. A buszsöfor meg majd kiesett a székéből, úgy röhögött, mert ilyet még ő sem látott, hogy az üres buszra furakodjon valaki fel. Én voltam az első felszálló, ő a második lett volna, de beelőzőtt. És folyamatosan szidott, hogy előre kellett volna engednem és egyáltalán mit képzelek, hogy busszal akarok utazni. És mikor megkérdeztem, ha én, mint dolgozó nem utaznék, maga szerint ki fizetné az ingyenes buszozást magának? Na akkor aztán elszabadult a pokol. Mert a nyugdíjt oké befizette, de az ingyen buszt azt én állom.

2010. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél lottoszelvenyt, mert szm szerencséd van.

Én azt ruhellem, hogy annakidejen megtanitottak nekem a szuleim, nagyszuleim, hogy mindig kell az utcan koszonni (falun ugy van, mert akirol azt hiszed, h nem ismered, az is ismer - van 1 mondas, koszonj mindenkinek, nem tudhatod, ki az apad...bocs az offért :) ). Na de én szépen illedelmesen koszonok, ismeros vénasszonyok, megnez, lereagalja, h neki koszontek, elkonyveli, hogy hat igen, neki illik koszonni, s azzal pletykal tovabb, na de egyszer egy szep nap azt mondtam, h igy koszonok én szomszédbanyának, ha ilyen paraszt. Sajnos sokan ratartanak arra, hogy ők öregek, s azt hiszik, hogy nekik JÁR valamilyen szolgaltatas, holott csak illedelmes vagy egyszeruen, és koszonje ezt meg!

2010. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!