Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Legfeljebb hány éves nőt/férfi...

Legfeljebb hány éves nőt/férfit illik letegeznem (21/F)?

Figyelt kérdés
Még soha nem fordult elő, hogy egy velem egykorú magázott volna engem, furcsa is lenne... :D De nem úgy van, hogy mindenkinek magáznia kell mindenkit, és csak tegeződés után illik letegezni a másikat?
2016. okt. 16. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A klasszikus illemtan szerint egy nőt akkor tegezhet egy férfi, ha a nő engedélyt ad rá. Férfiak között az idősebbnek kell kérnie, hogy tegezd őt. Egyidős férfiak esetében, ha nincs alá-fölérendeltség (pl főnök-beosztott) viszony, akkor kölcsönösen állapodhatnak meg a tegeződésről.

Az interneten nincs magázódás (kivéve a hivatalos leveleket, de az email-használat nem nagyon jellemző még Magyarországon a hivatal/ügyfél között)


De azt hiszem, ezek a "szabályok" ma már sehol sem élnek :)

2016. okt. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ, hol vagy, a két véglet a hivatalos hely és a disco. Hivatalos helyen nem illik letegezni senkit, még akkor se, ha veled egykorú. A tegeződést amúgy a nőnek, az idősebbnek, vagy a rangban feljebb állónak kell kezdeményezni (tehát te maximum a nálad fiatalabbaknál vagy a beosztottjaidnál kezdeményezhetnéd).

Én amikkel "bajban" vagyok, az a lépcsőház és a bolt. Én úgy lövöm be, hogy olyan 40 alatt (szóval aki fiatalosan néz ki) tegezem az embereket, fölötte, vagy ha bunkó feje van az illetőnek, akkor magázom. Vagy ha nem én köszönök előre, és tegez az illető, akkor ha nem nagymama/nagypapa korú, akkor én is tegezem.

Tapasztalat, hogy általában a középkorú nők szeretik, ha tegezik őket, mert akkor fiatalabbnak érzik magukat.

Persze van néhány érdekes történetem, pl. egyszer a papírboltban a velem egyidős (21 éves vagyok én is, csak lány) eladó sráctól megkérdeztem, hogy "Szia, meg tudnád mondani, merre vannak a ragasztók?" mire ő "Jó napot, arra találja a ragasztókat." na itt majdnem felnevettem. Meg múltkor a Mekiben egy 30 körüli csaj magázott, mikor ott kb. csak a nagymama korúakat nem tegezik az eladók.

2016. okt. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
2-es, úgy látszik a papírbolti eladó srácnak nem sikerült megleckéztetni téged. Pedig igyekezett szegény, de nem volt fogadókészség...
2016. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"ha bunkó feje van az illetőnek, akkor magázom"


Én is pont ezt akartam írni, igazából a legfőbb szabály hogy aki szigorúan néz, nagypapásan öltözik, nemdivatos szemüveget hord stb., azt kell magázni ;)


Nőknél meg: csajokat tegezzük, néniket magázzuk. Ha határeset, akkor valószínű jobban örül ha nem nézed néninek ;))

2016. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valakit csak azért magázok mert sokkal jobban hangzik az hogy:"Maga hülye!" :)
2016. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!