Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hagyományos könyvek vagy...

Hagyományos könyvek vagy elektronikus adathordozók?

Figyelt kérdés

(mondhatnám hagyományos vs. e-könyvek)

Pro és Kontra?



Közvéleménykutatás, úgyhogy minden válasz hasznos klikket kap:)


2010. ápr. 26. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19:31 - Erről szólnak az e-olvasók. Teljesen fénytelen a képernyőjük, abszolút papírszerű hatást keltenek, és ugyanúgy külső fényforrásra van szükséged, hogy olvashass rajtuk, mint a hagyományos könyveknél.
2010. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18:31 - Erre is a kényelem a válasz. Saját könyv, könyvtárszoba - ott van helyben, a lakásodban. Könyvtár - akár a város másik végében is lehet, ha rossz helyen laksz.
2010. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom gondoltad, mikor feltetted a kérdésed, hogy "lesz majd valaki, aki ezt mondja", de biztony mindkettő :) Viszont sokkal jobban kellene, hogy terjedjen az e-book, mert sokkal jobb, hogy nem kell megvenni, és hogyha úgy tartja a kedvem, és olyan a könyv, akkor kinyomtatom, pl. bespiráloztatom, és kész(volt már ilyen). Természetesen nagyban függ a dolog, hogy milyen irodalomról beszélünk, mivel például egy nyelvkönyv normális könyv formában a legpraktikusabb(szerintem), de akármelyik könyv, ha van digitális formában, hátrány nem lehet :D De persze a kiadóknak érdeke, hogy megvegyük a könyvet, ez természetesen érthető is, viszont nekünk akkoris sokszor kényelmesebb a pdf ;) Könnyű hordozni, átadni, sokszorosítani. E-book olvasója magyarországon nincs túl sokmindenkinek(többek között nekem sem, bár praktikus találmánynak tűnik), mert hát nem olyan olcsók egyenlőre, de megy lejjebb az ára majd. Mondjuk hogyha pl. ágyban szeretnék olvasni egy könyvet, akkor általában a papír alapú hordozó a nyerő. Szoval kitartok a véleményem mellett, tehát mindekettő :)
2010. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A hagyományos könyvre szavazok, mégha el is foglal némi helyet. Hihetetlen feelingje van, nincs is jobb időtöltés, mint lekucorodni a fotelbe, egyébként is jobb szeretem a retro dolgokat. :) Ráadásul a szemem sem fájdul meg. :) Az e-könyv nem az én műfajom, sokkal szívesebben nézelődöm könyvesboltban, pl. Libri..
2016. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Meg sem köszöntem a válaszokat :( Köszi utólag is! :)


Amikor a kérdést kiírtam, még én is a papírkönyveket szerettem jobban, de az egyetemen annyit kell tanulni, hogy ha marad szabadidőm, azt már ritkán töltöm olvasással.

Ha olvasok, ma már inkább tableten teszem, egyrészt mert könnyebb magammal vinni, másrészt nagyon drágák a könyvek (nekem).

2016. júl. 20. 15:54
 16/17 anonim válasza:
63%
Egyértelműen hagyományos könyvek. A fogása, illata, az érzés maga, amit az olvasás okoz, kizárólag a hagyományos könyveken jön át véleményem szerint. Talán az egyetlen olyan tevékenység, amin csak ront a 21. századi digitalizálódó világunk.
2018. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Viszont sokkal jobban kellene, hogy terjedjen az e-book, mert sokkal jobb, hogy nem kell megvenni, és hogyha úgy tartja a kedvem, és olyan a könyv, akkor kinyomtatom, pl. bespiráloztatom, és kész(volt már ilyen)."


Ezt úgy hívják, hogy lopás.

2019. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!