Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Protokoll szakemberek figyelem...

Protokoll szakemberek figyelem! Megengedhető-e az, hogy mint magánember, elektronikus levélben megkeressem, és megszólítsam a Norvég Királyság Nagykövet Asszonyát?

Figyelt kérdés

Egy ilyen részvétnyilvánító levelében megengedhető-e az is, hogy Rajta keresztül, közvetve, V. Harold királynak és a Miniszterelnök úrnak címezzem együttérzésemet?


Gondolom, a pénteki terrortámadás másokat is sokkolt, különösen azért, mert az önmagával és a Világgal békében élő Norvégiában fordult elő.


2011. júl. 23. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Amúgy meg nyugodtan írhatsz neki, nem fogják leharapni a fejedet. A leveled pedig megy a többi ilyen levél közé, amit ilyenkor tonnaszámra kapnak kéretlenül és soha senki nem olvassa el őket.

De ha ettől jobban érzed magad írj. Nem tiltja senki és semmilyen protokoll, ez biztos.

2011. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért ne olvasná ezeket az oldalakt protokoll szakember is? Ahogyan valóban hozzáértők is szoktak válaszolni egyes érdekes kérdésekre.

A bokmål helyesírás szerint írt szöveg biztosan fel fog tűnni.

2011. júl. 23. 20:50
 3/11 A kérdező kommentje:
... oldalakat ....
2011. júl. 23. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megengedheto. En mar tobb kovetseggel is kommunikaltam emailben. Ezt preferaljak altalaban. Nyugodtan cimezheted, ahogy leirtad, bar valoszinuleg nem fog eljutni magasabb szintre, lefogadom, hogy masok is irnak reszvetnyilvanitast nekik majd. Nincs ebben semmi rossz. Ehhez nem kell protokoll szakember, egyszeruen tedd, amit jonak latsz. Sok dolgom volt ilyen helyeken es ott is emberek dolgoznak. Sokszor bajlodtam, hogy szepen megfogalmazzak 1-1 levelet, aztan jott ra 1-2 soros valasz. Nem kell tulragozni. :)
2011. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A nagykövetek pont arra vannak, hogy megszólíttassanak.
2011. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért van egy forma, amit illik betartani, ha egy nagykövettel levelezünk.
2011. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy ilyen hobbi? Ilyeneknek írogatni?
2011. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
22:56: van, akinek muszaj irnia. Pl. kulfoldon elo magyar allampolgarnak, mint en, mert mindent rajtuk keresztul lehet intezni...
2011. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Életem eddigi 36 évének pontosan egyharmadát Norvégiában éltem le - Négy évet még gyerekkoromban, állami kiküldetésben lévő szüleimmel, majd nyolcat már felnőtt munkavállalóként -, így ez az ország sokkal többet jelent számomra, mint a magyarok többségének vagy a Világ bármelyik más táján élőknek, még akkor is, ha a 22:01/22:02--es vagy 22:56-os kedves fórumozók a kérdésemben csak újabb kötözködési lehetőséget találtak.


Ha például Georgiához fűznének olyan szoros érzelmi szálak, magának Szaakasvili (სააკაშვილი)elnök úrnak küldtem volna táviratot, amikor az a szegény fiatal bob-versenyző a Vancouver-i Téli Olimpián, edzés közben meghalt.

2011. júl. 23. 23:57
 10/11 anonim ***** válasza:

22:01 és 22:02 csak segíteni próbált. Amúgy nyugodtan írd le a levélben, hogy mennyit éltél Norvégiába stb., és miként élted meg a tragédiát.

Van egy protokolláris címzés és megszólítási forma:


Son Excellence Madame N.N., Ambassadeur de Norvége en Hongrie


Madame l'Ambassadeur,


Magyarul kb.


Őexcellenciája N.N. Asszony, a Norvég Királyság magyarországi nagykövete


Igen Tisztelt Nagykövet Asszony!


Angol nyelvű levélnél mehet a fr. címzés és megszólítás, norvégnál nem tudom, hogy megy...

2011. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!