Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elköszönéskor csak az elköszön...

Elköszönéskor csak az elköszönő személy gondolatai, szempontjai számítanak, vagy illik figyelembe venni annak a szempontjait, igényeit is, akitől elköszönünk?

Figyelt kérdés
Vagyis, megfelelő -e az a gondolkodás, hogy: én köszönök el,(nem Te), úgy teszem, ahogy nekem jó. (Két, egyébként egymással jó viszonyban levő fél esetén).
2016. okt. 30. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem mit akarsz kérdezni.

A köszönésnek meglehetősen kötött formái vannak. Magának az elköszönésnek nem célja sem személyes gondolatok, sem személyes érzések kifejezése, hiszen arról szólt a beszélgetés előtte. Maga az elköszönés már csak a kölcsönös tiszteletadásról szól.

2016. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk, egy párkapcsolat végén (hangsúlyozom, még akkor is jó viszonyban levő felek között).
2016. okt. 30. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, szóval te egy szakításról beszélsz!

Na hát erre viszont nincs bevált recept. Ahányféle párkapcsolat van, annyiféle szakítás létezik, az a közös bennük, hogy egyik sem kellemes.


De szakítás után is ugyanúgy kell elköszönni egymástól, ahogy amúgyis elköszönnétek: Szia!- Szia! vagy valami ilyesmi.

2016. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - Ha most nem csak a konkrét szóra (szavakra) gondolsz,hanem az egésznek az elméleti alapjaira, hátterére gondolsz - szóval, ha arra lenne gondolatod, azt megköszönném. (Nagyon konkrétan, ha "átrágnád" amit írtam - a kérdésemet.....
2016. okt. 30. 13:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Konkrétabb leszek: Szerintetek van- e abban kisebb, vagy nagyobb arrogancia (egy egyébként -állítólag - még a szakításkor is) jó viszonyban levő - és "mélyen hívő" fél részéről, ha úgy köszön el a partnerétől (tudván, hogy az illető "megátalkodott ateista" (én szoktam magamat így jellemezni), hogy : isten veled. Ami nekem kb. annyit tesz, hogy: "maradj magadra". Amikor jeleztem neki a fenti problémámat az elköszönésével, azt felelte, hogy : ő köszönt el, nem én, és, mivel ő hívő, így köszön el. Ha ő ehhez az elköszönéshez ragaszkodik, és számít neki, hogy a fogadó oldalon (nálam) hogyan landol a jókívánsága, hát elmondhatta volna csak úgy bele a levegőbe, de, akár az is megoldás lehetett volna, hogy azt mondja:(pl). : A legjobbakat kívánom, és gondolatban hozzáteszi, hogy isten veled. A véleményetekre lennék kíváncsi
2016. okt. 31. 23:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Körömszakadtáig ragaszkodik ahhoz, hogy ez így teljesen rendben van....(?)
2016. okt. 31. 23:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, aztán mondtam neki, hogy én, mint ateista elköszönhetek tőle úgy, hogy: isten veled (aztán meg is tettem)- mert ő hisz benne.Nem az a lényeg, hogy én nem hiszek, hanem, hogy ő igen, mert neki van "kívánva"
2016. okt. 31. 23:58
 8/10 A kérdező kommentje:
A "bele a levegőbe" - azt olyankorra értettem, amikor nem vagyok jelen...
2016. nov. 1. 00:07
 9/10 mamikert ***** válasza:
Ha valaki hisz Istenben, és azt mondja:Isten veled, akkor komolyan is gondolja. Ez köszönés és áldás is egyben. Nincs mögötte rossz szándék. Ha barátsággal váltatok el egymástól, akkor kár ezt elrontani. Ha én így köszönök valakinek, így is szoktam érezni. Ha már egyszer sikerült békében szakítani, akkor maradjon így, könnyebb lesz a gyógyulás.
2016. nov. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te is hívő vagy, és egyetlen agysejted sem foglalkozik azzal, hogy egy ateistától köszönsz el, és rohadtul lesz.rod, hogy őnála az elköszönésed hogyan cseng le. Ez a hívők tipikus arroganciája. Egy cizellált lelkű ember nem így viselkedne - de, ha mégis "belefutna" egy ilyen elköszönésbe, és szóvá tennék neki, akkor minimum elgondolkodna, és, ha az arroganciája nem minden határon túli - esetleg azt mondaná, hogy : bocs, erre nem gondoltam, és elköszönne máshogy, és nem azt szajkózná, hogy "én köszöntem el, nem te, és én így köszönök el, mert hívő vagyok". Mert rohadtul el van azzal, hogy ő hívő, és azt hiszi, hogy ez még a gondolkodás alól is felmenti őt.
2016. nov. 1. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!