Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik így ajándékozni?

Illik így ajándékozni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz édesanyám névnapja. Általában előző nap veszem meg neki a virágot, most viszont ezt nem tudtam megoldani. Holnap egész nap itthon lesz, tehát látni fogja, mikor reggel lemegyek virágért. Szerintetek ez illetlen? És ha megkérdezi, hova megyek, akkor mit mondjak? Nem szoktam nagyon eljárni csak úgy boltba, azt nem hinné el. És előtte szóban köszöntsem föl, és majd ha megvan a virág, akkor még egyszer ajándékkal is? Elnézést, lehet, hogy buta a kérdés, de nem akarom még véletlenül se megsérteni, vagy azt a benyomást kelteni, hogy nem gondoltam rá.

2016. okt. 31. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy egy ismerősöd megkért valamire, oda kell menned. Egyébként úgyis sejteni fogja, hová mégy.
2016. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem illetlen. Még csak nem is ciki, inkább csak furcsa.


Ilyenkor tényleg illik valamit kegyesen füllenteni, ő pedig úgyis tudni fogja, hogy nem illik a füllentésen rajtakapnia, ahogy az első is írta. Utána meg jöhet a virág, a köszöntés és az öröm. :)

2016. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül jól jött ki, anyukám szeret reggelente az ágyban olvasni meg kávézni, úgyhogy azalatt lopva felöltöztem, és kiosontam a házból. Ugyan apám elbődült az előszoba közepén, hogy "Hova mégy?", de anya szerencsére nem hallotta meg. Nagyon meglepődött, mikor felöltözve beállítottam a virággal meg bonbonnal szobájába, azt hitte, még alszom.
2016. nov. 1. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!