Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem illik cserepes...

Miért nem illik cserepes virágot ajándékozni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Szerintem azért, mert egy élő növény, gondozni kell, és nem tudhatjuk, hogy akinek adjuk mennyire ér rá, vagy mennyire van kedve locsolgatni. Vagyis a virággal együtt egy kis esetleges nyűgöt is ajándékozunk.


Nyilván közeli hozzátartozóra ez az illemszabály nem vonatkozik.

2012. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illik az ,de nem mindegy kinek. Pl randira a barátnődnek cinkes egy cserepes fikuszt a kezébe nyomni. De anyukának, kolléganőnek akiről tudod ,hogy már van neki néhány és szereti ,vagy anyósnak egy jó nagy kaktuszt ,hogy érezze a törődést azt illik :D
2012. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy cserepes virágot annak visz, aki haragszik rá - így minden nap, amikor öntözi a virágot, rá kell gondolnia. Ő így bosszantja a haragosát.
2012. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha ismered akkor illik én szoktam, utálom hogy adok 1 virágot és utána az 1-2 napig szép utána kuka.

20/f

2012. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!