Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kell csinálnia egy meghívo...

Mit kell csinálnia egy meghívott vendégnek egy szalagtűző bálon, illetve milyen ruhát (női) illik viselni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla vendégként semmit, csak jól éreznie magát.:-) A meghívót, ha lány, a férfi vendégeknek illik felkérni egy táncra. Alkalmi öltözék kötelező, függ a helyszíntől is, nőknek minimum koktélruha, kisestélyi, vagy legalább elegáns kosztüm, ha külön dress code van, azt a meghívón elvileg feltüntetik.

Sok helyen a szülők visznek süteményt, de ez megbeszélés kérdése, más vendégeknek nem kötelező.

2016. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól leírták a lényeget előttem. Annyit kiegészítésként, hogy ha fiú a meghívó, akkor őneki ugyanúgy illik táncra felkérni a hölgyvendégeit.
2016. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2016. nov. 5. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező milyen minőségben vagy meghìvva??
2016. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez eléggé sulitól függ sztem. Nálunk egy vendég sem volt kisestélyiben, sztem nem is illik abban menni, mert nem kell túlöltözni a szalagavatósokat. Kb. amiben színházba mennél, az bőven jó. Egy picit elegánsabb ruha vagy egy fekete élére vasalt, elegáns nadrág egy szebb felsővel vagy szebb pulóverrel (nem mindenhol fűtenek rendesen) vagy blézer bőven elég.


A vendégnek kb. az a dolga, hogy tapsoljon jó nagyokat az előadóknak, ha felkéri táncolni ismerőse, rokona a műsor után, fogadja el (vagy ha mástól nem, ha a meghívója fiú, akkor tőle... visszautasítani nem illik akkor sem, ha nem szeret táncolni).

2016. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!