Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A főnökömet tegezhetem, ha ő...

A főnökömet tegezhetem, ha ő tegez engem?

Figyelt kérdés

A főnököm kb. 38 év körüli férfi, én pedig 21 éves lány vagyok. Ő engem tegez és mindig hellóval köszön, de nem mondta nekem, hogy én is tegezhetem őt.


Viszont ha ő letegezel, akkor én is visszategezhetem, nem? Vagy hogy van ez?


2016. nov. 7. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Maugli, ha nem ajánlotta fel, akkor paraszt dolog visszategezni, lévén ő az idősebb és a rangban feletted álló.
2016. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha privát - haveri társaságban - tegezne, akkor igen, visszategezhetnéd, mert ott egy "rangban" vagytok.


Munkahelyen viszont ö rangban fölötted áll, ezért csak akkor tegezheted, ha erre felszólít.

2016. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Csak az összes többi kolléga tegezi a főnököt. Bár igaz, ők idősebbek is nálam, meg régebb óta is dolgoznak itt. De hülyén érzem magam, hogy én vagyok az egyetlen akinek magáznia kell a főnököt.


Nem lenne amúgy problémám a dologgal, ha mások is magáznák őt, csak így fura, hogy mindenki más tegezheti.

2016. nov. 7. 12:47
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

Igen, tegezheted.

Egyébként nem is illik csak úgy letegezni valakit. Főleg nem egy férfinak egy nőt.

A többiek tegezik? Mert ha pl. ő mindenkit tegez a cégnél, de őt nem tegezik vissza, akkor én sem tegezném. De ha a többiek tegezik, akkor úgy értelmezném, hogy azért tegezett le, hogy én is tegezzem.

Mondjuk normális helyen ezt normálisan meg is beszélik. Nálunk egy nálamnál idősebb férfi a főnököm. Ő az első napokban mondta, hogy itt az a szokás, hogy tegeződés van, megkérdezte, hogy hogyan szólítson. Én is megkérdeztem, hogy őt hogyan szólítsam. Aztán azóta tegeződünk.

2016. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
3: akkor nyugodtan tegezd, ha mindenki más is tegezi.
2016. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Természetesen tegezd. De ha vagy tegeződő típus, akkor nyugodtan tudathatod is vele, hogy te elvárod tőle a magázást.


1. és 2. válaszoló. Tudjátok mi az a csendőrpertu? Hát az, amit ti írtok.

Az nagyon megalázó, ha rangban magasabb tegezi a beosztottját, de az nem tegezheti vissza.

Manapság a munkahelyeken beosztástól, nemtől és kortól függetlenül mindenki tegeződik. Nincs ezzel semmi baj.

De ahol a főnök letegezi (így!) a munkatársait, ott nem szabad dolgozni, mert másban is rossz főnök.

2016. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Tegezd nyugodtan! A hello egy kicsit köztes út a tegezés, és a magázás között (angolban formális köszönés), de egyértelműen abból a szándékból mondjuk nőnek, hogy tegezzen minket. Erre udvariasabb így utalni, mint azt mondania, hogy "részemről tegeződhetünk".


Mi nálatok a céges kultúra? Sok helyen alap, hogy mindenkit tegezük, csak a vezérigazgató már nem szia, hanem szervusz és nem Mikike, hanem Miklós. Ha a cég tegező módban szólítja meg a dolgozóit körlevelekben, akkor ott a tegeződés a céges kultúra követelménye, aminek be nem tartása nem ajánlott!


Közigazgatásban meg sok helyen előfordul az, hogy 30-as férfiak tegeződnek mindenkivel (először ezzel a helló-val jelzik, hogy ezt szeretnék, és ez 50-es nőknek sem fáj ez), kivéve a legfelsőbb vezetőket, míg az ott dolgozó 50-es férfiak már magázzák azokat a nőket, akik nem követlen kollégáik, de még sokszor azokat is.

2016. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

Vedd viccesre a figurát!

Köszönj neki jó hangosan, hogy csókolom!! majd röhögve kérdezd meg, hogy: vagy mondhatom azt, hogy szia????


Ha azt látod, hogy elkomolyodott, gyorsan kérj bocsánatot, és közöld vele, hogy oké, csak vicceltem. Természetesen nem akartam szemtelen lenni.


Ez a "kisjelenet" majd elgondolkodtatja, és ha nem is rögtön, de esetleg pár nap múlva még szóba hozza, és tisztázni tudjátok.

2016. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

"Ez a "kisjelenet" majd elgondolkodtatja, és ha nem is rögtön, de esetleg pár nap múlva még szóba hozza, és tisztázni tudjátok."


Legrosszabb esetben dühös lesz rá, amiért a tekintélyét mások előtt kétségbe vonta és valami mondvacsinált indokkal kirúgja. De simán megéri 21 évesen az anyjával eltartatni magát amig új munkát talál, egy ilyen jó poénért ;)

2016. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az a legtisztább, ha megkérdezem tőle.

Amikor kettesben vagytok felvetted a témát, hogy mindenki tegezi csak te nem.

De csak úgy ne tegezd le mindenféle előzmény nélkül, mert hát a többiek is.

2016. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!