Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon van-e kórházi...

Magyarországon van-e kórházi ing a kórházakban?

Figyelt kérdés

Tehát speciális ing vizsgálatokhoz.

A napokban (Bristol) be kellett mennem egy vizsgálatra, és meglepetten tapasztaltam, hogy adtak inget, mint a filmekben. Otthon kb. húsz éve, tehát kisgyerekkoromban voltam utoljára kórházban, akkor ilyen még nem volt.


2016. nov. 9. 04:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazan. Csak az intenziven van, vagy ha a betegnek eppen nincs pizsamaja. Pl papam halucinalt a gyogyszerektol es mindig szettepte magan a pizsit, o ra adtak olyan ing szeruseget, de jobban hasonlit az is igazabol egy darab rongyra... szetfeslett, foszlott, szakadt valamik vannak
2016. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itthon én még nem láttam.

Voltam is kórházban. Intenzív osztályon is. Ott sem volt. Ott meztelenül kellett lenni a műtét után. Utána amikor már jobban vagy, felhúzhatod a saját hálóingedet.

Vizsgálatoknál meg le kell vetkőzni, vagy derékig, vagy alul. Attól függ, mit vizsgálnak. Ha kedvesek, akkor betakarnak valami kórházi lepedővel, hogy mégse legyél csupaszon :)

2016. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állami kórházban?? Még WC papír, evőeszköz, sőt sokszor gyógyszer sincs.
2016. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, úgy van, ahogy a 3-as írta. Kapsz egy listát, hogy mit vigyél magaddal. Tényleg mindent kell. A pohártól kezdve, az evőeszközig, wc papír, minden.

A wc-kben se papír, se szappan, se kéztörlő, semmi.

2016. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Dél-Pesi Jahn Ferenc kórházban sajnos még CSAP sincs a wc-ben, tehát kézmosásra sincs lehetőség. Kórházi ing... Persze...
2016. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kórházak színvonala között iszonyatos különbségek vannak. Van, ahol normális az ellátás, máshol meg tényleg mindent vinni kell. De aki rosszullétében az utcáról támolyog be, pizsamát azért az is kap, még a leglepukkantabb kórházban sem fogják civilben hagyni.


Külön vizsgálati ingről viszont nem hallottam. El sem tudom képzelni, hogy milyen vizsgálathoz kéne ilyen. Bonyolultabb vizsgálatoknál úgyis mezítelenre kell vetkőzni, az egyszerűbb vizsgálatokhoz meg elég az adott testrészt szabaddá tenni, azt pedig meg lehet tenni a saját pizsamában is.

2016. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

"A Dél-Pesi Jahn Ferenc kórházban sajnos még CSAP sincs a wc-ben, tehát kézmosásra sincs lehetőség."


Volt ott csap, csak valaki úgy gondolta, hogy neki arra a csapra nagyobb szüksége van otthon, mint a többieknek a kórházi vécében...

2016. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!