Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ballagásra illik pénzt adni,...

Ballagásra illik pénzt adni, és ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag távol élő unokatestvérünk lányának a ballagásáról van szó,és középiskolából ballag.

(Általános iskolai ballagására egy 15 ezret érő fényképezőt vettünk neki.)


2010. ápr. 28. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges. Egy szál virág is elég.
2010. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én 2008-ban ballagtam középsuliból, a nagymamámtól 20-20-at kaptam, apukámtól is, anyukámtól szkenneres nyomtatót (és az nagyon jó ötlet volt,mert most is nagy hasznát veszem a fősulin)és az egyik távoli unokatesómtól,és a feleségétől pedig 5000 forintot. Ha van rászánni valód,akkor szerintem adhatsz neki pénzt, mondjuk egy fényképező árát. De ballagóknak szerintem még jó ajándék valami szép bőr mappa,ha tudod, hogy fősulis lesz, akkor valami jó kis könyvvásárlási utalvány,mert az mindig elkél,vagy valami jó kis ruhavásárlási utalvány, mert az is mindig hasznos. Remélem tudtam segíteni :)
2010. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
lehet pénzt adni de nem kell túlzásba vinni, nem kell 10 ezreket.
2010. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran jártok össze ill.ha nektek ballagott gyereketek,akkor ők mennyi pénzt adtak vagyis milyen értékű volt az ajándék. Én ez alapján döntenék.
2010. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha közeli rokon, jó a kapcsolat, akkor igen. Ha távolabbi rokon, akkor 5000Ft körülbelül, unoka/gyerek esetén 10000Ft körül. De ezt csak akkor,ha nincs jobb ötlet. Ha fősulis lesz,akkor az adott továbbtanulási szakirányának megfelelő könyv, vagy könyvvásárlási utalvány is jó ajándék. Ha esetleg ruhamániás,akkor valamelyik bevásárlóközpont vásárlásiutalványi is örömet okozhat. Nem túl közeli viszony esetén elég a virág.
2010. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan adhatsz neki pénzt,örülni fog neki:)Kb.15-20 ezret,ennél többet szerintem nem kell.Beleteszed egy szép borítékba,mellé egy csokor virág,vagy csak egy szál,esetleg egy kis csoki:)

Már lassan ott tartunk,hogy akik az általánosból ballagnak,azok is kapnak több tízezret anyucitól,apucitól,ilyen-olyan rokon.Szerintem ezt nem kéne.Én össz-vissz 10ezret kaptam általános sulis ballagásomra a rokonoktól,szüleim pedig telefont adtak.Én már ennek is nagyon örültem:)

16/L

2010. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak én nem kapok semmit ballagásra? O.o Azthiszem panaszt nyújtok be a felmenőimnél... :D

Amugy szerintem nem kell akkora ajándék, egy szp csokor elég. bár ha ált. ballagásra fényképezőt kapott fura lenne most csak egy virággal odaállítani...

2010. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
illik, de szerintem a vásárlási utalvánnyal jobban járnál, mert azon jobban látszik, hogy foglalkoztál vele, mintha csak odaadsz egy 10ezrest
2010. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Keresztlányomnak (nővérem lánya) 15e forintot küldtem, mivel nem tartózkodok Magyarországon. Bőven sok is.
2010. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!