Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Éttermi etikett kérdések (lent)?

Éttermi etikett kérdések (lent)?

Figyelt kérdés

Az önkiszolgálós éttermeken kivűl, ha bemegyek mindig csak leülhetek egy asztalhoz(persze köszönés után), és a pincér odajön? EZ a kérdés már többször felötlött bennem, mert pl, jártam egy olyan helyen, ahol kinti-benti rész volt, de a kertrész eljutásához át kell menni a benti étterem részen, de olyan furán éreztem magam, hogy így bementem köszöntem, és már mentem is ki.. :D Ez illetlenség? Meg kell kérdeznem, hogy kiülhetek-e?

A másik verzió pedig: Ugyanígy kinti-benti étterem, viszont, a külső rész kintebb van mint a benti. Illik- e először bemenni, vagy csak üljek le kint és várjak? Az utóbbit szoktam amúgy választani, de sokszor rengeteg idő még észrevesz a pincér és kijön az itallappal..


2016. nov. 12. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem jön senki, nyugodtan nézz be a benti terem ajtaján, és ha pincért látsz, szólj neki, hogy "Legyen szíves!" és ints ki a kerti asztalodhoz.

Meg fogja érteni, nincs ebben semmi illetlenség vagy udvariatlanság.

A belső teremben is megteheted ugyanezt, ha már egy ideig vártál, és nem jöttek az asztalodhoz.

Szó nélkül azonban ne "integess", mert ez elég megalázó.

2016. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Az illem szerint nyugodtan kiülhetsz és várhatod a pincért.


Én azonban mindig kérdezek valamit, még ha nyilvánvaló is, pl. "Tessék mondani erre lehet kimenni a kerthelyiségbe?" vagy ha a kerthelyiségen keresztül lehet bejutni, akkor bemegyek és valami olyasmit kérdezek, hogy "Tessék mondani itt rendelhetünk, vagy kint a kerthelyiségben is felveszik a rendelést?"


Ilyenkor egyrészt biztos hogy észre is vesznek. (Ha csak rutinból odaköszönsz-visszaköszön, korántsem biztos, hogy tudatosul is benne, hogy bejött valaki, főleg ha fáradékonyabb napja van.)


Meg a másik ok, hogy egy ilyen gesztussal érezteted, hogy emberszámba veszed őket, és nem nézed csicskásnak. Ha udvarias hangnemben indítod a kommunikációt, akkor ők is igyekezni fognak ezt viszonozni.


A dolog lényege végül is az, hogy egy ilyen látszólag teljesen felesleges kérdéssel is, metakommunikatív szinten, egy csomó dolgot helyre lehet tenni, és mindenféle félreértéseket el lehet kerülni.

2016. nov. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!