Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell bánni egy Nővel?

Hogy kell bánni egy Nővel?

Figyelt kérdés

A kérdést kimondottan ez ETIKETTre és a formaságokra értem.

Hogy kell gálánsan, úriemberként egy hölggyel bánni?

Sajnos csak alapdolgokat tudok, hogy pl. az ajtót ki kell nyitni nekik stb.


Hogy kell viselkedni randin, étteremben, séta közben?

Esetleg levelet írni, az érzéseinkról beszélni illedelmesen.


Ha esetleg találtok linket is, ahool részletesen le van ez írva, hogy a férfinak hogy kell viselkedni, az is sokat segítene.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 2. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Egészen meglepett a kérdés, miszerint, te egy nő3rt akarsz megváltozni

Ha nem csak egyéjszakás kaladot akarsz, akkor szerintem nem érdemes ezt csinálnod. Szerintem az alapok az pont eleg, ha amúgy is ilyen illedelmes ember van.

Kérdésedre a válasz :(ami eszembe jut)

Kinyitni a kosiajtót ki/be szállásnál. Az étterembe elől kell menned, és tartani az ajtót, persze ha kifele nyílik akkor kintről tartod és előre engeded. Kabátját lesegíted róla, kihúzod a sz3ket. Hagyod hogy ő válasszon italt ételt. Sétánál é nn úgy tudom mindig a jobb oldalaod legyen. Előreengeded ha szűk helyen utcában mentek, ha leültök a padra akkor először ő üljön le utána te, jajj és egy tuti hadd hagy beszéljen ő, ha kérdez akkor mondj valamit is magadról

2016. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én tudok etikett terén, és arra vonatkozik, hogy hogy viselkedünk nővel (bár ez is elég érdekes, mert egy csomó nő nem ismeri az etikettet, aztán számon kérik, hogy miért vagy "illetlen", amikor te csinálod jól - mondom nőként).


Ajtót akkor illik kinyitni és tartani a nőnek, ha 1) nem ismered vagy nem együtt vagytok, és irodában, plázában, postán stb. tartod az ajtót 2) ha hazamentek vagy esetleg vendégségbe. Étterembe együtt úgy illik menni, hogy a férfi megy elöl, és csak akkor tartja az ajtót, ha már belépett a belsőbe.


Aztán:

- kocsiajtót kinyitod (vagy ha buszon mentek, hagyod először leszállni)

- felajánlod, hogy viszed a csomagját

- ha bementek valahova, lesegíted a kabátját

- étteremben a férfinek illik fizetnie (az más kérdés, hogy előtte a nő odaadja a részét a férfinak, de a pénzt a férfinak illik odaadnia a pincérnek az etikett szerint)

- sétánál... hát van vmi szabály, hogy hol illik a nőnek mennie, de nem jut hirtelen eszembe. Annyi még, hogy illik az ő tempójához alkalmazkodni (persze a nőnek sem illik trappolni meg túl gyorsan menni)

- első randin nem beszélünk exekről, vallásról, betegségekről, fizetésről

2016. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg: figyelmes legyél, figyelj rá - és mindig tudod, hogy mit kell tenned, mondanod. A levélben is nem lehet rázúdulni a másikra - keveset írni, megvárni a választ, megkérdezni, nem untatod-e.

Az udvariatlanság=figyelmetlenség - más emberrel is, minden helyzetben. Az udvariasság nemes vonás - a figyelmen alapul.

Nőként én is a figyelmemmel ajándékozom meg, azt akivel beszélek, én is udvarias vagyok, a férfivel is.


"Nemes legyen az ember, segítőkész és jó." Goethe

2016. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A nőt a jobbodon vezeted, mert a balodon a kardod van és amikor haramiák támadnak rátok, a kardot a hüvelyéből kirántva, könnyűszerrel duplázhatod meg nődet!


Innen meg fogod jegyezni (matektanárom mondta így el).


Járdán, általában a belső, védettebb oldalon vezeted a nőt.


Gyengén világított, kevéssé forgalmas utcába, még jelenlétedben sem sétálsz vele be.



Az első 10 oldalon talált Google találat az "illemtankönyv" kifejezésre.:

[link]


[link]


[link]


[link]


adattar.vmmi.org/cikkek/18797/hid_2010_12_15_hegedus.pdf


Egyébként gyakorlat kell hozzá, mert az első randikon olykor annyira zavarban van az ember, vagy annyira örül, hogy olyan dolgokat is elhibáz, amit egyébként tud.

Egy szerencse van, hogy általában a lány is zavarban van.

Legfeljebb, akkor nagyon jó az illemszabályok betartása, amikor a lány otthon meséli a randiját az Anyukájának, a mama, meg bólogat, hogy milyen jól nevelt a fiatalember!

2016. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

A 2-es jó nagy baromságokat ír!

Méghogy csak akkor kell kinyitni egy nő előtt az ajtót, ha idegen, vagy együtt mentek haza, v. vendégségbe?! Normális????

Nem kicsit vagy faragatlan nő létedre! Egy nőnek MINDIG ki kell nyitni az ajtót, nincsenek ilyen szabályok! Ha az a nő 120 éves mamóka, akkor is!

Fizetni meg EVIDENS, hogy mindig a férfi fizet étteremben, és nem csak formálisan! Egy jómodorú férfi nem is engedné, hogy a nő fizessen!!! Kezdjük ott. Ez csak a mostani elcsesztt világ hozadéka, hogy a puha pöcccsök a nőknek esnek és aranyásónak merészelik nevezni őket, ha meghívásra elfogadnak egy italt, vagy egy vacsorát! Ha te akarsz, akkor élj férfiként és növessz tököt, de a normálisaknak hagyd meg, hogy férfiként tegye a dolgát!

Ha nekem kellene fizetnem nőként az éttermi számlát, vagy beleadni abba, úgy rúgnám picccsán az illetőt, hogy pilinckázna! És nekem az ilyen nem is nő! Aki kakaskodik, hogy majd felesben fizet!!

Vannak férfi szerepek és van női, és aki nem képes ezzel együtt élni annak nyazsgem, de az ne is csodálkozzon, ha nem a nemi jellegének megfelően viselkedik, és sorozatosan csalódik!

Egyébként pedig kérdező, ha rákeresel az etikett szóra, rengeteg "tananyagot" találsz.

Az itteni tapló népség nem ismeri ezeket, sőt nincs is igénye rá.

2016. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

A buszos témát is rosszul tudja a 2-es, mert a férfi száll le előbb, majd pedig lesegíti a nőt!!

(Odanyújtja neki a kezét.)

Irdatlanul faragatlan vagy 2-es, rádférne az etikett.

2016. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%

4;

Nem aza célja, hogy a mama otthon bólogasson, hanem az, ha egy nő/lány jól nevelt, akkor ne egy bunkóval hozza össze a sors.

Nekem fél óra is elég, hogy lássam ki fia-borja az illető mennyire illemtudó normális, mert másfajtákkal hosszútávon nem érintkezem.

2016. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Én például mindig is nagyon ügyeltem, hogy egy kedves, jómodorú, etikettet ismerő illetővel legyek, mert nekem ez nagyon fontos. Alfája-omegája egy kapcsolatnak, hogy egy férfiban megvan-e a kellő tisztelet a nő iránt. Ezek többek között alapvető emberi gesztusokban nyilvánulnak meg. Ha ez nincs meg, bele se megyek vele semmilyen kapcsolatba.

Azért van manapság ennyi kőbunkó, mert otthon se ezt látták, és számukra ezek nem természetesek, sőt sokakban ez még ellenérzést is kivált, igényük erre nulla. Meg lehet nézni mennyi agresszív és bunkó leszarom ember van.

2016. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

5.

A stílusod és a jómodorral kapcsolatban általad vélt szabályok között némi ellentmondást vélek felfedezni. Konkrétabban is meg tudnám fogalmazni.....

2016. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
7.: De, mert a nőknek nagyon fontos, hogy mit mond róluk a környezetük. Ezért fontos, hogy pl. a szülei miként vélekednek rólad. Nem egy udvarlója van, férfiként, viszont csak egy nővel tudsz elmenni randizni, általában nincs sok lehetőség.
2016. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!