Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valaki ismer étkezés illemtan...

Valaki ismer étkezés illemtan gyorstalpalót vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés
Egy új munka helyre megyek holnap este első alkalommal, és meg hívtak előtte egy vacsorára. Na már most eléggé elegáns a hely nekem meg lövésem sincs az etikettről. Szóval meg próbáltam youtube tutorial-okból meg tanulni a dolgot, de szembesültem vele hogy mire meghallgatom az ötödik szabályt addigra elfelejtem az elsőt és van kb. 3000 szabály. Szóval hogyha valaki tudna ilyen basic instrukciókról összesítve azt meg köszönném. Csak lehetőleg nem akarok nagyon nagyot égni a válaszokat előre is köszönöm :)

2016. szept. 16. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen gyorstalpaló nincs, a sok évi nevelést nem lehet egy pár nap alatt bepótolni. Azt tanácsolom, hogy menj el valakivel (aki ismeri az etikettet) vacsoráni valahova, ahol az a valaki mindent mond és kommentál számodra, mindent elmagyaráz és mutat is...

Aztán majd a munkahelyi (egy szó) vacsorán szépen, tempósan mindig azt csinálod, amit a többiek. Azaz elkezdesz betanulni.

2016. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, azóta én is rádöbbentem hogy valószínűleg nem fogom meg tanulni ezt a mai vacsoráig, szóval remélhetőleg a normális étkezés is megteszi. Az ügyemen már nem segít, de egyébként én azt látom hogy ez is egy, a sok felesleges tradíciókból. Kb. annyi értelme van mint autó pályán lovas kocsival menni. Arra jó hogy szégyent és kellemetlen helyzetek vagy maximum versengést generáljon. Biztos szép valakinek a nézőpontjából de szerintem egy normális vacsorát egy szabályoktól függő kényszerhelyzetté változtat. És egy kettő szabály olyan logikátlan hogy az hihetetlen. Rá adásul azért azt is tudnám vitatni hogy egészséges-e, így étkezni. Biztos vagyok benne hogy ezeket a szabályokat nem azok az emberek találták ki akik tényleg segíteni akarták a társadalmat az ötleteikkel, hanem inkább valami arisztokrata sznobok. Habár nem néztem utána a történelmének szóval lehet hogy tévedek. De hát vannak helyek ahol az kultúrának számít hogy levágják a nők lábát meg ki akasztják egymás fejét botokra. De hát ahogy fejlődik a világ, a tudomány, és a társadalom, ha lassacskán is de ezek a dolgok ki fognak kopni és reméljük hogy mondjuk 100 év múlva már a múzeumokban fognak ezen csodálkozni az utódaink. De azért kíváncsi lennék mások véleményére is erről. Legalább is én abban hiszek hogy ezen a bolygón nincs nagyon olyan hogy ez igaz vagy nem hanem csak nézőpontok.
2016. szept. 17. 09:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként van gyorstalpaló, ha nem is magyar nyelven, de van. Habár szerintem azt is legalább egy hét be magolni.
2016. szept. 17. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Ha őszinte lehetek, a leendő kollégáid nagy része sem tökéletesen képzett etikett terén. Voltam már én is nagyobb munkahelyi társasággal elegáns étteremben, és egyikünk sem viselkedett tökéletesen. A legtöbb étteremben egyébként rendeléses módon megy a dolog, és nincs kirakva 600 különböző kés és villa, mint a hollywoodi "műveletlen kiscsajos" filmekben... ott meg egyértelmű lesz, mit mire használni.

A lényeg az, hogy szarvashibákat ne kövess el, de azok sztem józan paraszti ész kategória (hogy ne szürcsöljük a levest, nem telefonálunk az asztalnál stb.). Plusz olyan ételeket, amiket nem tudsz szépen enni, vagy nem vagy benne biztos, hogy kell, ne rendelj.

2016. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!