Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha pont a születésnapomra...

Ha pont a születésnapomra esik egy távolabbi rokon temetése akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gondolom menjek el, de egy ilyen esemény után hogy ünnepeljek, ti mit tennétek ebben esetben
2016. nov. 18. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A rokont megsiratod, magadat megünnepled. Temetés után (főleg távoli rokonnál) azért nem esik az ember mély letargiába.

Mi halottak napján kimentünk a temetőbe, délután a fürdőbe, mert milyen jó, hogy mi még élünk!

2016. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs hangulatod vagy egyszerűen túl sok időt vesz el (az én rokonaim sokszáz km-re vannak), eltolhatod az ünnepelést. Nekem tökmindegy lenne, pár nap ide vagy oda, persze nem tudom, te hogyan viszonyulsz hozzá. Nekem mondjuk ünneplés sincs soha...
2016. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
46%
Jartam igy. Szulinapom minden evben van, temetes halistennek ritkabban. Aznap nem buliztam. Azutan minden evben ittam ra is.
2016. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
84%
Az apósom a lányom első szülinapjának reggelén halt meg. Eszünkben sem volt elhalasztani a szülinapot, apósom tuti visszajött volna és végigpofoz a főutcán, ha megtesszük. Imádta, együtt laktunk, mert én ápoltam az apósom, sose engedte volna, hogy emiatt ne legyen szülinap.
2016. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem papámnak rakták aznapra a temetèsét amikorra lebeszèltünk 1 hónappal előre egy házibulit. Elmentem reggel a temetésre, aztán a bulira. Én is gondolkoztam, hogy kihagyjam-e a bulit, de sajnos az a halottat már nem hozza vissza ha te elmèsz bulizni. Szóval menj el ünnepelni! Az nem azt jelenti, hogy nem szeretted...
2016. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*az nem hozza vissza ha nem mèsz bulizni. Mellesleg papám szegény jól le is tolt volna, mindig mondta, hogy az ő temetésén ne legyen sírás...
2016. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha neked a temetés után, látva a sok kisírt szemű embert, a fájdalmát legyűrni igyekvő rokont... közvetlen ezután bulikázni támad kedved, hát hajrá. Érdekes ám, hogy itt rendre kifakadtok, hogy nem vagytok szülinapra felköszöntve, meg férjuram elfelejtette az évfordulót, de ti lazán buliztok temetéskor, sőt, egyikőtök a férjével végigbuliztatta az apja halálának a napját.. mert hát az egyéves babókát nagyon érdekelte a felköszöntés.
2016. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Megmondom neked mit tegyél: ahogy érzed. A valóságban a kutya fülét nem érdekli, hogy mit csinálsz egy távoli rokon temetése után.
2016. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem fontos számodra a személy, akkor semmit. Nekem is halt már meg távoli rokonom, a szüleim nem is szóltak. Tudják hogy abszolút nem érdekel. Emberek születnek, meghalnak. Lesz még aznap pár temetés a világon.
2016. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Ha téged nem ráz meg a dolog, meg tényleg távolabbi rokon, akkor ahogy jónak látod.

Bár szerencsétlen helyzet az ilyen.

Nagynénèm pont aznap halt meg, mikor az unokája 7. születésnapja volt, de a 7-es nézeteit követve akkor sose tartsák meg a gyerek születésnapját, mert az halálévforduló...

2016. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!