Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon maradni karácsonykor?

Otthon maradni karácsonykor?

Figyelt kérdés

Sok embernek, sok rokonnak, úgy látom, problémája van avval, hogy ha az ember nem akar karácsonykor se vendégséget, se vendégségbe menni.

Szerintem, mivel ez családi ünnep, mindenkinek otthon van a helye, nem a 77. rokonnál. Áll ez egy együtt élő párra is. Természetesen ünnepek között lehet találkozni, jó is, de 24.-25.-én szerintem az a normális, ha otthon van az ember.

Ti hogyan szoktátok ezt csinálni? Mi a véleményetek?



2016. okt. 11. 14:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Kivétel nekem, ha pl egy szülő van, őt meghívnám, hogy ne legyen egyedül, és szívesen fogadnám, csak a nagy családi összeborulásokhóz nincs humorom. Bizonyos családokban ez akár képmutatás is lehet.
2016. okt. 11. 14:35
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Mi nagyon szeretjük ezeket a "nagy családi összeborulásokat" mivel sok rokonom él külföldön, vagy az ország másik végén, akikkel csak ilyenkor tudunk találkozni, beszélgetni. Ilyenkor mindig ott is alszik mindenki valakinél, beszélgetünk, társasozunk és hajnalig fent vagyunk, közben persze jókat eszünk. Már előtte két nappal elkezdünk sütni-főzni, mindenki visz egy főtt ételt és egy sütit, így senki se szakad bele a munkába, mindenki hozzátesz valamit az ünnephez. Nekünk ez így jó, de azt is megértem ha valaki egyedül akar lenni, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
2016. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
12%
Korai kérdés
2016. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
En is szeretnem a nagy csaladi osszeborulasokat, de sajnos mindenki gyilkolja a masikat. Nincs unnepi hangulat :(
2016. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Igen, SZERINTED ez a normális. Te otthon akarsz maradni kettesben a pároddal, és nem vagy kíváncsi karácsony két napján senkire. Szíved joga. Akkor megmondod a rokonoknak, hogy menjenek át máskor, mert ti azon a két napon nem akartok senkivel találkozni. Ennyi.

A legtöbb családban viszont hagyomány és mindenki számára öröm, hogy legalább az ünnep alkalmából összegyűlik az egész família. Sokan csak ilyenkor látják sok rokonukat, mert messze élnek, stb.

Egyébként a 77 rokon látogatását mindenki be szokta osztani arra az 1-2 hétre, amit szabadságnak megkapnak. Általában nem sikerül összehozni, hogy az egész 77 fős család egy nagy karácsonyi vacsorára üljön össze szenteste, mint a filmekben.

A családi ünnep egyébként azt jelenti, hogy az egész családoddal ünnepelsz, nem csak a férjeddel meg a gyerekeddel. De pl. aki igazi átszellemült karácsony-hívő, az a templomban tölti a szentmisén.

Igazából úgy látszik, téged jobban zavar az, hogy mások nagy családi körben ünnepelnek, mint őket az, hogy te nem akarsz...

2016. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó..szó se róla. Ahogy írtam is!, látogatni lehet, tiszteletben tartom, ha a többiek esetleg együtt szeretnének ünnepelni, de azt nem mindenki tartja tiszteletben, hogy én nem. Ez az, ami nekem elég bántó, mert attól még szeretem őket természetesen.
2016. okt. 11. 15:00
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

24-én már mi is csak négyen vagyunk (férjem és 2 lányunk). Régebben jöttek hozzánk a nagyszülők, ami így nézett ki:

-anyám mindent átnézett, hol van kupi, mert mit szól a nászasszony, miért csak ilyen kaja és miért nem kínálgatom a családot félpercenként

-apám félóránként elmeséli a cukorbaját, mert neki nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszik és mikor adja be az inzulint, majd: de nem érdekel, azt csinálok, amit akarok, nekem egy doki nem mondja meg

-anyósom elfoglalja magát a kisebbik lányunkkal, a naggyal nem törődik (most 4 és 8 évesek, egész picik, a szívem szakad meg a nagyért)

-apósom ül a sarokban, nem eszik, nem iszik és nem beszélget

2 éve közöltük, hogy nincs közös Szenteste. Anyám kiborult, de hamar kiheverte. Azóta anyámékhoz 25-én, anyósomékhoz 26-án megyünk néhány órára és kész, mindenki boldog.

Ja, én sosem csinálok óriási ebédet, mert ünnep van, hanem azért csinálok, mert kedvem van. Volt, hogy nem volt leves, csak egy tepsiben sült húsos vmi, meg édesség és le volt tudva az ünnepi menü. Így volt időm a lényeggel foglalkozni: készülődtünk a Karácsonyra, fát díszítettünk a gyerekekkel és nem volt feszültség.

2016. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a Szenteste minimum legyen a szűk családra tartozó, legalábbis nálam... utána sztem nem törvényszerű vagy "normális" az, hogy az ember csak a szűk családdal van otthon... ilyenkor már sztem lehet rokonokat látogatni. A képmutató rokonlátogatásokat ne keverjük ide, azt mindenki utálja kb., de függetlenül attól, hogy 26-án vagy 28-án van. Szeretett rokont meg szívesen látok akármikor, 25-26-án is.
2016. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Én jó ideje kihagyom a díszelgéseket. Csak teher mindenki számra. Aki fontos azt pedig meglátogatom amikor olyanom van s előtte v utána felköszöntöm aprósággal.

Megmondtam anno a családnak: Amint kiszakadok abba hagyom a felhajtást.

Már csak azért is mert röhely mi felesleges vita/stresz alakul ki a kapkodás-indulás-étkezésre készülések alatt...sokszor a fejemet fogtam és elvonultam.

Tavaly meg inkább kimentem sétálni órákat, minthogy előkészületi stresz beköszöntsön aztán vendégek előtt kényszer mosoly olykor. XD


Sok ember nem tud laza lenni és csak a méreg eszi... Irritálóak.


majdnem napi rutinom üdítő és chips vétel a boltba...de ünnepek előtt sok birka utolsó pillanatba megy nagybevásárlásra...retardáltak.

23-N


Én a nyugalom és csend híve vagyok.

2016. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Ja, anyám ilyeneket csinált: hozott előkészített fasírozottat és nekiállt nálam kisütni, hogy legyen vmi normális kaja. Egész nap majd' megdöglöttem az olajszagtól. Télen nem lehet tárva-nyitva minden, nekem meg (sajnos) nagyon jó orrom van, sokáig érzem az olajszagot (is).
2016. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!