Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » ***-os hotelben foglaltam a...

***-os hotelben foglaltam a nevemre két személyre egy szobát, akkor nem probléma, ha nem egyszerre érkezünk?

Figyelt kérdés

Jóval hamarabb érkeznék, mint az ismerősöm, akkot elkérik tőlem az ő adatait is, vagy elég akkor megadni, ha ő is megjön?

Vagy egyáltalán meg kell adni az övét? Ha megérkezik, akkor ott kell lennem? Bocsánat, de nem szálltam meg soha ilyen helyen, és tanácstalan vagyok.

Semmilyen ellátást nem kértem, ilyenkor szoktak adni borravalót?



2016. dec. 6. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem gond. Ha megérkeztél és bejelentkeztél, szólhatsz, hogy a 2. személy majd estefelé fog jönni. Akkor majd megnézik az ő útlevelét is. Egyébként is, foglaláskor nem kell mindenkit név szerint beírni, elég egy név és egy bankkártya-szám. Így a második személy akárki lehet. De szállodája válogatja, gyakran előfordult, hogy a feleségemmel együtt érkeztünk és a recepciós azt mondta: kérnék egy útlevet..., máskor mindkettőt kérik, régi, idegenrendészeti szabályok miatt.

Borravalót egy 3 csillagos szállodában nem szoktak adni, kivéve, ha valami szpeci ellátást kérsz. Reggeli felköltés vagy a szálloda értékmegőrző széfjének használata megszokott, azért nem jár borravaló. Egy-két eurót azért szoktak hagyni a takarítónőnek.

2016. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!