Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Társaságban illik szellenteni?

Társaságban illik szellenteni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Illeni nem illik, de ez ne zavarjon, fingj nyugodtan az orruk alá! Ha panaszkodnak, fintorognak, elmondhatod, hogy az illendőség kedvvért nem fogsz bélcsavarodást kapni a visszatartott bélgáztól és javalod, hogy ők is durrogtassanak!
2016. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Természetesen nem. Bár néhány népszokásnál úgy mint pl a japánoknál kínaiaknál a büfögés azt jelenti hogy finom jól esett az emberi szervezetnek az étel. Úgyhogy ez esetben! :p
2016. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem.

Ez a büfögős rész meg azért gáz, mert ha akaok sem tudok. És nem azért mert rossz a kaja.

2016. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Persze, mint ahogy röfögni, krákogni, harákolni, orrot szívni nagy tüdővel, fröcsögő nyállal ordítani, köpködni, orrot túrni, segglukat vakargatni, répát igazgatni, meg hasonlókat is, ezek kifejezetten közösségi társasági tevékenységek.


Azt nem értem, hogy ennek még csak a gondolata is miért és hogyan vetődik fel egyáltalán valakiben, Európa szívében, 2016 végén? (Mármint nem a szellentésnek, hanem hogy társaságban illendő-e.) Szomorú.

2016. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem, ez túl van az "illedelem" kérdésén. Ez egész egyszerűen az illető személyére nézve rettentően égő. Az ember pedig olyan lény, aki a környezete elismerésére vágyik, nem pedig saját maga nevetségessé tételére.
2016. dec. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy valóban megtörtént esetet tudok elmondani, amit még a2 1902-ben született nagyanyám mesélt nekem még gyerek koromban.


Felszolgálóként dolgozott egy gyár igazgató családjánál valami alkalmi rendezvényen. Zsidó társaság gyűlt ott össze és jókat ettek és nagyanyám a "Mariska" felszolgálta nekik az ételeket. Az urak ott evés ivás közben jó nagyokat szellentettek. Ő meg csak figylete, hogy mi történik. egymásnak a nagy emberek egészségére, -köszönöm-, aztán a másik is, a kedves egészségére, -köszönöm.-. mondták egymásnak.

A nagyanyám megtanulta hogy illi erre reagálni abban a társaságban és legközelebb amikor valelyik úr szellentett, akkor már ő is mondta, váljék a kedves egészségére,-köszönöm Mariska!- Szóval ez nem kultúráltság, hanem kultúrkör kérdése is, mikor hol, milyen társaságban hogy reagálnak rá.


Megdöbbentem én is amikor legelőször hallottam.

2016. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És hogy a kérdezőnek is válaszoljak, szerintem nem illik, de ha kell akkor már adja meg az ember a módját, reccsentsen egy k**vanagyot aztán mosolyogjon szépen a meghökkent emberekre. :)
2016. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem...
2016. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Férfiaknál, haveri körben elvileg az alfahím privilégiuma lenne, egy eszköz lenne a többi tag feletti dominancia kifejezésére. Ellenben inkább a csak alfának látszani akaró alárendeltek használják a kisebbségi komplexusukat kompenzáló eszközként. Szánalmas viselkedés.
2016. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mi a fene ***** válasza:
Nem de lehet diszkréten is, vagy vmi ürüggyel kimenni. Azért rosszul ne legyél ha nagyon kell, ez emberi szükséglet !
2016. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!