Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azon gondolkozom, hogy érdemes...

Azon gondolkozom, hogy érdemes-e a gyakorikérdéseken egyáltalán válaszolni?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokat pontoznak le ,amik jók, tájékoztatást adnak, a kérdező elégedett vele,erre 0%.

Az egy szavas semmitmondó 100%. Ennek így semmi értelme.


2016. dec. 18. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem az ad értelmet neki, hogy milyen pontszáma van, hanem az, hogy használni tudja-e bárki (beleértve a kérdezőt, és mindazokat, akik olvassák az adott választ). Ez sokszor nem derül ki, csak reménykedni lehet benne.
2016. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdtem válaszokat adni,az általam jól ismert témákban ,úgy éreztem, hogy segíthetek.

Engem nem érdekel,hogy hány százalékon áll a válaszoló...

Nem írom tizedszer le ugyanazt ,csak értékelek, de nagyon bosszant, hogy egyesek szórakoznak, és ezzel esetleg valakinek, aki ide téved, mert választ keres valamilyen fontos kérdésre ,kárt okoznak.

2016. dec. 18. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

A trollok mindenhol megtalálják a helyüket, itt sincs másképp.

A másik, hogy sokan azt is lepontozzák, ha a véleményedet írod le, csak mert nekik nem tetszik.

Dühítő, de nem tudom, mit lehetne ellenük tenni.

2016. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Szoktam erre-arra rákeresni Google-ön, és nagyon sokszor a gyakorikérdések egyik oldalát hozza be találatként. Olyankor átfutom, és általában megválaszolták a kérdésemet. Sok a troll, a veszekedő, az okoskodó és a szimplán unatkozó válaszoló is közte, de szerencsére mindig találni értelmes, odaillő, összeszedett választ is. Szerintem nem nehéz kiszűrni, melyikkel érdemes foglalkozni, és melyikkel nem.
2016. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem számít szándékos félrevezetésnek,ha egy egyébbként jó választ, heccből lepontoznak?
2016. dec. 18. 17:42
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki nagy baromságot ír, nagy átlagban azt látom, hogy jön valaki, és megcáfolja, éppen azért, hogy ne maradjon szó nélkül hagyva helytelen válasz. A véleménytopicokban (pl. politika) pedig alapvetően felesleges is nézni a válaszok pontértékét. Nagyjából abból a szempontból irányadó, hogy milyen politikai beállítottságúak látogatták többségében a topicot.
2016. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Nem kell a pontokkal törődni.
2016. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Én már azon is gondolkoztam, hogy töröltetem magam, de még nem döntöttem el. Egyrészt ez a lepontozgatás nekem sem tetszik, amikor tartalmilag korrekt, vagy szubjektív véleményt elmondó válaszokat pontozgatnak le, a másik, ami ROHADTUL nem tetszik, amikor kérdések egyszerűen csak törölve lesznek, ráadásul nem is feltétlenül jogosan.
2016. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Bár nekem inkább az szokott megfordulni a fejemben: érdemes-e kérdést kiírni a GYK-ra? Akárhányszor kiírtam (nem provokatív, ártalmatlan, véleményekre kíváncsi) kérdést, mindig volt valami olyan válaszoló, aki flegmán, bunkón, kötekedően válaszolt. Pl. kérdeztem a minap, hogy mi a véleményük egy bizonyos szituációról (tegezés-magázás kérdés), és egy hasznavehetetlen, bunkó válasz érkezett elsőnek, annyira felhúzott. Mért kell az ilyeneknek válaszolni, ha nem tud normálisat, akkor ne szóljon hozzá, ennyi.


A lepontozás meg szánalmas, én sosem élek vele, még ennél a flegma válaszolónál sem pontoztam le, mert ezzel lesüllyedtem volna az ő szintjére.


Szóval szerintem nem érdemes törődni a pontozással, nem jelent semmit. Mondjuk én minden normális válaszra (ha nem értünk egyet, arra is, ha normális a stílusa) zöld kezet szoktam adni. A bunkókra meg nem adok pontot.

2017. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is csak azért nem hagyom abba a válaszolgatást, mert jó pár évvel ezelőtt ,nagyon jól jött a segítség a GyK-n.

Nem pontozók le senkit, ha nem értek egyet valamivel nem értékelem, csak a bunkókkal nem tudok mit kezdeni.

Iszonyúan fel tudnak húzni , pedig ez semmiképpen sem jó.

2017. nov. 13. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!