Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az Óvodapedagógusi pályán...

Az Óvodapedagógusi pályán mennyire tolerálják a tetoválást? Lehet Óvónő az, akinek van tetoválása vagy piercingje (látható helyen)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Óvónőnek készülök, eddig képzőművészeti pályán tanultam. Művészlélek vagyok, imádok mindent ami az artisztikába beletartozik...zene,tánc,festészet,grafika,fotózás,fimlkészítés...Oda vagyok a tetoválásokért, imádom a minimalista tetkókat. Olyan helyre rakatnám,ami nem feltűnő és el lehet takarni. Saját magamnak tervezem a tetoválásaimat,mert ha egyszer merszem lesz...magamra varratom...(főleg virágokat, absztrakt mintákat és elmosódott vízfestékes színeket tervezek, meg kisállatokat is, mindegyik picike)de egy a "bökkenő". Nagy fordulatot vett az életem és a gyerekekkel szeretnék foglalkozni már egy jó ideje. Nagyon Szeretem őket,de félő, hogy nem vesznek majd fel dolgozni,nem tudok elhelyezkedni, mert nagyok az elvárások, vagy előítéletesek az emberek...úgy gondolják,hogyha egy nőnek tetoválása van akkor az ne legyen óvónő...ezzel egyáltalán nem értek egyet...ilyet a nem gondolkodó,primitív emberek mondanak és gondolnak. Más kérdés természetesen, ha egy óvónőn halálfejek vannak....nem mindegy hogy halálfejek vagy virágok, vagy absztrakt minták,kisállatok...(minden egyedi tetoválásomnak jelentése van, története ami számomra nagyon fontos!) Kérlek biztassatok, segítsetek, tapasztalatokat is szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.Van erről valami törvény esetleg? Merjek, vagy ne merjek? Előre is köszönöm annak,aki értelmes, átgondolt választ tud adni nekem. 20/N

2016. dec. 18. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én egy nem gondolkodó, primitív ember vagyok, mert én nem venném jó néven, ha a gyerekem óvónője mozgó kiállítás lenne. Konkrétan leszarom, hogy melyik tetkódnak mi a története, engem a legtöbb esetben taszít, vagy éppen megmosolyogtat, ha valaki ki van pingálva. A piercing is riaszt, a fültágítókra ránézni sem bírok. Ha a vezetőóvónő is ilyen nem gondolkodó, primitív, előítéletes ember, akkor bajban lehetsz. Melletted szól viszont, hogy bizonyos helyeken már lasszóval fogdossák az óvónőket, így valószínűleg akárkit felvesznek. Azt vedd még figyelembe, hogy ha egyes felnőtteket riasztanak a fenti dolgok, akkor ez gyerekeknél fokozottan jelentkezhet, ők ugyanis néha a teljesen ártalmatlan dolgoktól is félnek. Majd olyan, aki a közeledbe sem mer menni a pingálások és a karikák miatt.
2016. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondat: Lehet, majd olyan, aki...
2016. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos,ha ruhával eltakarható helyen van,és az eltakarva is marad akkor szerintem lehet szó róla.Szóval szerintem persze nyilván nem olyan-ra gondolok hogy a mondjuk télen és nyári ruhával is eltakarható legyen.Amúgy meg ja de nyugodtan menj be az óvodába és kérdezd meg.Régebben még lehetett.
2016. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Óvodáskorú gyerekek matricákat tetoválnak magukra, csillámosat is, meg néha kalózos-halálfejeset, arcfestésnél mindenüket befestik, megkockáztatom, hogy néha veszélyes ragadozók mintájára, és akkor a nyuszikás tetkó az óvónénin majd halálra rémiszti őket. Ilyen alapon a sima fülbevaló is ijesztő lenne, mert át kell szúrni hozzá az ember cimpáját. De őket szerintem egyáltalán nem zavarja ki hol van átszúrva meg összefirkálva, egészen más dolgoktól félnek.
2016. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
tükröt tart a saját gyermeke elé...és persze a gyermek példaképe is egyben.Inkább értesse meg vele a tetoválás folyamatát és ne "belenevelje" ebbe hogy ez egy rossz dolog. (Engem mindig is tiltottak a tetoválástól,a mai napig ellenzik és mindig azt vágják a fejemhez,hogy a családban senkinek sincs és nem is lesz! Rámerőltették az értékrendszerüket,az elvakult gondolkodásmódjukat a szüleim,ebből következik,hogy ők csak fizikai síkon képesek gondolkodni, a háttér természetesen nem érdekli őket...miből adódik? Őket is ugyanerre ""nevelték"" és az ő szüleiket is és azok szüleit is...és ez így megy generációról-genericióra...szörnyű, borzasztó! Ezt nevezik butaságnak...kalitkába zárták a kreativitásom kiskoromtól kezdve, meg akarták szabni nekem a SAJÁT értékrendszerem határait...ekkor találtam meg a művészetet,ami felnyitotta a szemem,kitárult előttem a világ,közelebb kerültem általa önmagamhoz. Hol torzul el legjobban egy gyermekben minden?.... a korlátok amiket Önök szabnak nekik ez fogja "elrontani" őket...Ezért szeretnék Óvónő lenni...hogy megtanítsam a gyermekeket gondolkodni és hogy saját véleményük legyen,saját gondolataik és ne legyen rájuk erőltetve hogy mit "szabad" és mit "nem szabad"...Ebből következik, hogy minél jobban rá akarjuk erőltetni valakire a gondolkodásmódunkat,minél jobban korlátok közé zárjuk és nem engedjük szabadon szárnyalni a fantáziáját, annál jobban fog "lázadni" ellene...EHELYETT inkább meg kell értetni velük, gondolkodásra bírni őket és igenis megkedveltetni ezt a dolgot, hogy később tudják ennek tényleg nagy jelentősége van, ne lázadásból varrassanak magukra vagy "divatból"...TUDOM hogy ezzel a látásmódommal csak jóra nevelem majd a gyermekeket, mert én nem bezárom,hanem kinyitom előttük azt a bizonyos "kalitkát"...:) Szerintem ez szép dolog...és nem elítélendő ha egy pedagóguson van egy mininamulsta tetoválás, hacsak ismétlem nem valami undorító halálfej rózsákkal és egyéb klisés értékelhetetlen motívumokkal...Persze vitába lehet szállni velem,ha van valami erősebb és nyomósabb érve, ez az én szubjektív véleményem. És köszönöm szépen,hogy hozzászólt a kérdésemhez,mert ennyivel is előrébb lendített engem ezzel kapcsolatban és már tudom mit is szeretnék. Hogy miért? Mert gondolkoztam...Remélem én is tudtam segíteni. :)
2016. dec. 18. 22:57
 6/24 A kérdező kommentje:

*Itt az első fele,valamiért nem küldte el

Kedves első válaszoló,magázódni fogok mert nem tudom a korát sem a nemét... Úgy gondolom,hogy Ön igencsak előítéletes, illetve nem tudja,hogy az emberek többségének mit jelent a tetoválás,amit a testén hordoz az élete végéig...Lehet az óvodapedagógus,bölcsész,tanár akárki...nem feltétlenül rossz dolog...De Önbe ezt a képet nevelték bele a szülei. A tetoválás MŰVÉSZET és csak azok az emberek képesek értékelni, akik valamilyen SZINTEN gondolkodnak...(hogy miért? a művészet tanulás- ami által kinyílik egy új világ, a művészek feltárnak egy olyan világot előttünk ami el van rejtve...gondolkodásra késztetnek, segítenek nekünk kinyitni a szemünket! Látni a valódi világot a valós eseményeket ami az életünkben zajlik,de mi csak elsétálunk mellettük). Régen is,ma is -amióta világ a világ, kevesen értik meg a művészetet, mert nem sok ember gondolkodik szellemi szinten.Nem bántásként írtam a primitívet és a "nem gondolkodót", ezt egyáltalán ne vegye magára kérem! Ezt úgy kell értelmezni hogy csak felszínesen gondolkodik el valaki valamilyen témával kapcsolatban (ezesetben: tetoválás). Általában azokat nem érdekli semmilyen jellegű művészet akik korlátok közé vannak zárva és képtelenek gondolkodni emiatt, (természetesen nem tudatosan!).A primitívet arra a hozzáállásra értettem,miszerint: "-ne nevelje az én gyerekemet egy tetovált nő".Ez olyan mint amikor azt mondják: "-egy férfi nem lehet óvodapedagógus mert az én gyerekemre ne vigyázzon egy pedofil"...elvakultság, elvakultság,elvakultság....Nincs ok-okozati összefüggés, (mint az utóbbi példámban: pedagógus-tetoválás és az óvóbácsi-pedofília között sem...) A tetoválás jelentéssel bír, számomra SZERETET hordoz az a minta,története van,ami Önt lehet hogy nem érdekli de a gyerekek nagyon kíváncsiak,mindenre rákérdeznek,nagyon nyitottak és ha valaki ÉRTELMESEN,MEGFONTOLTAN tud válaszolni akkor abból csak tanulnak, ezesetben ha Ön azzal "eteti" és szennyezi a gyermeke elméjét, hogy "-a tetovált emberek rosszak és kisfiam,kislányom neked soha ne legyen mert csúnya lesz később és elítél majd mindenki, ez egy rossz dolog ", akkor nagyon nagyon nagy korlátok közé fogja zárni és ez sokkal jobban árt mint használ..gondoljon bele...mit tesz szegény gyermekével?...Milyen folyamatot indít el az agyában? Milyen világképe lesz később?Tud-e majd saját maga gondolkodni más témákkal kapcsolatban? És dönteni?... Gyermeke is ugyanúgy be fogja szabályozni a saját életét,mint ahogy Ön teszi ezt vele. Mellesleg sok szülő is agyon van tetoválva, mégsem ez fogja befolyásolni egy kisgyerek látásmódját vagy világképét...hanem leginkább az hogy a szülei HOGYAN viszonyulnak a tetováláshoz...tehát a dolgokhoz való HOZZÁÁLLÁS. Mert a szülő tükröt tart a saját gyermeke elé...

2016. dec. 18. 22:58
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves "mirőlszól" válaszolóm! Teljesen egyetértek Önnel! Ez így igaz! Nem gondolnám hogy az én kis virágaimtól és katicáimtól vagy színes mintáimtól fognak majd elszaladni a gyerekek... ÉRDEKES lenne.
2016. dec. 18. 23:04
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Kedves Kérdező, hát akkor magázódjunk, ha így kényelmesebb Önnek. Azt hiszem, felesleges bármit is írnom, hiszen ez alapján az egy hozzászólásom alapján mindent tud rólam. A szellemi képességeimet, a művészi hajlamaimat, a nevelési módszereimt. Sőt nem csak rólam, hanem a felmenőimről is, és a gyerekeimről is. (Már ha vannak.) Ne vegye személyes sértésnek, de remélem, nem lesz óvónő. És most már nem csak a tetkói miatt gondolom így.
2016. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Higgye el, nagyon jól tudom, hogy nem személyeskedne ennyire ha tudna érvelni az álláspontja mellett..Érvelne is ha tudna mivel és nem venné fel a jól ismert "védekező mechanizmust".Minden tanárom és ismerősöm szerint (aki igazán ismer engem) nagyon jó óvónő leszek,sőt ők tanácsolják hogy válasszam ezt a pályát. Ebben Ön is segített nekem, mert megerősítette bennem ezt a gondolatot,hogy az embereknek szüksége van a felvilágosult nevelésre, illetve hogy fel kell nyitni a társadalmunk szemét..:) Köszönöm még egyszer.
2016. dec. 18. 23:45
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Most már kezdem azt hinni, hogy csak trollkodik. Számtalan érvem lenne, de nem fogok éjszakába nyúló vitát folytatni, mert nem vagyunk egy súlcsoportban. Egyetlen egyre szánok időt, és ezzel én el is búcsúzom.

Ezt mondta:

<ha Ön azzal "eteti" és szennyezi a gyermeke elméjét, hogy "-a tetovált emberek rosszak és kisfiam,kislányom neked soha ne legyen mert csúnya lesz később és elítél majd mindenki, ez egy rossz dolog ">

Ilyemiről szó sem volt, sőt, nem állítottam, hogy van gyermekem. Ezt az érvelési hibát nevezik szalmabábnak.

[link]

Az értelmes vita alappillére, hogy odafigyelünk arra, mit mond a másik, értelmezzük, és arra reagálunk. Végül egy költői kérdés. Ha oly sokan meg vannak győződve arról, hogy önből kiváló óvónő lesz, miért írta ki a kérdést?

2016. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!