Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vitatkozás (alap) szabályai...

Ay carramba! kérdése:

A vitatkozás (alap) szabályai szerintetek hogyan néznének ki?

Figyelt kérdés

Nap mint nap kóborlok ezen a csodálatosságos oldalon, és természetesen a legtöbb kérdésnél az eltérő álláspontok valahogyan összekapnak valakik közt, és sokszor különböző értelmekben, de szerteágazna. De persze ez a vitatkozásnak csak az egyik szelete, konkrétabban az, amikor "senki semmit sem tud senkiről" (nagyrészt).


Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti mikhez kötnétek a kulturált, hazugságmentes vitatkozást?



2017. márc. 8. 15:24
 1/3 anonim válasza:

Elősször is szubjektiv véleményem szerint a vitatkozásnak nincsenek ,,alap,, szabályai :) A vitázásnak annál inkább (nem kijavittani akarlak, csak a nézőpontom irom le). Ha valaki vitatkozik akkor dobállózik össze-vissza a szavakkal/mondatokkal és csak hajtja azt amit szerinte az igaz. A vitában viszont érvelsz az mellett a nézőpont mellett ahol letetted a voksod. Egy példa (nagyon rossz példa lesz :D ) :


Vitatkozás :

1. egyén : Szerintem a jegesmedvék menőbbek a pingvineknél.

2. egyén : Az hülyeség! A pingvinek menőbbek

1. egyén : Ne legyél már ennyire vak. A jegesmedvék sokkalta jobbak, mint azok a madarak.


(ez egy vitatkozás. Semmi nem derült ki, hogy ki miért szereti ezt, ki miért szereti azt)


Vita :

1. egyén : A jegesmedvék jobbak mint a pingvinek!

2. egyén : Szerintem a pingvinek jobbak, mivel igaz hogy röpképtelenek, de (nem értek ezekhez a biológiai dolgokhoz) a pingvinek csapatban vadásznak ellátmány után és egy felépitett közösségben élnek ahol megvannak a különböző szerepek és igy működik az egész mint egy olajozott gépezet.

1. egyén : Ez érdekes! Viszont a jegesmedvék akár életük árán is megvédik bocsaikat, és ők a zord jeges vidék ,,királyai,,. Túléllésre születtek és sokat tanulhatna tőlük az ember ilyen téren. Talán még új technológiák is épülhetnek a biloógiai felépittésükre a későbbiekben.



Reméllem nagyjából érthető volt, amit szerttem volna mondani :D A Vitatkozásban csak darállod a magadét és nem figyelsz arra amit a másik mond (sajnos az internet nagy részén ez megy csak), a vitában pedig pozitivumokat hozol fel a saját nézőpontod mellett, és negativumokat a vitapartnered nézőpontjai ellen :) És igy békésen próbáljátok meggyőzni a másikat arról, hogy miért jobb az amit én látok a saját szememmel vagy éppenséggel gondolok fejben. És ha nem is értetek egyet a vita végén, de elismeritek hogy a másik nézőpontja mégsem annyira badarság, mivel egy kicsit részévé tudtál te is válni az ő nézőpontjának és áttérezni azt :)

2017. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, csak néhány észrevételt tennék. Amiről előszõr írt az a veszekedés, a vitatkozás az a vita, de persze ez egy vélemény, csak az én környezetemben így használják.

A másik, hogy a vitának szerintem az elsődleges célja a vélemények illetve érvek megosztása, de nem a saját véleményünk ráerőltetése a másik félre.

2017. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényszerűen kéne csinálni, ennyi.
2017. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!