Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben az esetben indokolt a...

Ebben az esetben indokolt a születésnapi jókívánság vagy túlzás? Tegeződési viszonyban milyen köszönési, elköszönési formák vannak írásban?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok,apukám barátja szinte születésem óta ismer.Egy ideje néha (eddig kétszer) elvisz minket (aki épp menni akar a családból) repülni.(Egyébként én azt hiszem,szerelmes vagyok belé,de erről ő semmit nem tud,úgyhogy a kérdés szempontjából nem lényeges.)Régebben soha nem írtunk egymásnak szülinapra,de gondoltam,mivel ingyen visz minket ahányszor csak tud,megérdemli.Szerintetek túlzás lenne?
2012. júl. 24. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ne te irjál egyedül, hanem az egész család nevében irjatok, úgy sokkal jobb szerintem.
2012. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van. És nem kell elköszönési forma.

Pl.:

Kedves XY!

Születésnapod alkalmából szeretettel köszöntünk, minden jót kívánunk!

YZ család

2012. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat!A családdal együtt nem szeretnék írni,de akkor egyedül sem írok.Egyébként nem szoktak ilyen problémáim lenni,de ez a szerelem bekavar,és elveszi az ítélőképességemet.:)
2012. júl. 24. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, az látszik :)

egyébként éreznéd, hogy ez nem túl helyes !

Hány éves vagy ? Vigyázz, a férfiak nem szokták kihagyni a felkínálkozó pipihusit, de te utána nagyon meggyötört leszel lelkileg, ha dob, és nem akar tőled többet !!!!

2013. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!