Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért illik egy kicsi ételt...

Miért illik egy kicsi ételt otthagyni a tányéron?

Figyelt kérdés
Honnan ered ez a szokás? Mi a magyarázat rá? Amúgy ki a fenét érdekel manapság pl. egy étteremben, hogy hagytam-e 2 falatot a tányéron vagy sem?
2017. ápr. 7. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Sose hallottam ilyen illemszabályról...
2017. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TR75 ***** válasza:
38%
Sok kicsi sokra megy, biztos 8-10 maradékból összejön egy újabb adag :-Đ
2017. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen illemszabály nincs, ezért sehonnan sem eredhet.
2017. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 7. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem illemszabály. De dédapáink korában volt szokás otthagyni a tányéron az utolsó falatokat. A legtöbb családban étkezés előtt imádkoztak:

Aki ételt, italt adott, annak neve legyen áldott. Amen.

Az utolsó falat otthagyásával arra kérték az Istent, hogy juttasson az éhezőknek is ételt.

2017. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kaszásbébi válasza:
Én azt hallottam például, hogy azért szokták otthagyni a végét mert ez kifejezi, hogy nem dög éhes voltam, csak azért mentem be enni mert pl.: jól néz ki az étel, megkívántam.
2017. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én rólam, meg higgyék csak azt, hogy dög éhes voltam. Még kérek is egy kis repetát.


Étteremben én fizetek, nekik csak bevétel, vendégségben meg örül a háziasszony, hogy ismét jól sikerült a töltött káposztája.

2017. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sokszor kérdezik, hogy ezt a falatot miért nem tudtam még megenni. Azért, mert hányásig ettem magam. Régen túl normálon.
2017. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Rémlik valami olyasmi, hogy őseink az első vagy utolsó falatot/kortyot a túzbe dobták/loccsantották az istenek tiszteletére.

Valahol biztos utána lehet ennek nézni. Ha más nem vállalkozik rá, este, mikor lesz időm, visszajövök.

2017. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Őőőőő, nem, ennek abszolút semmi köze a nagyapáinkhoz, meg istenekhez meg hasonlókhoz, totál kézenfekvő a válasz: ha leeszel mindent a tányérról az utolsó morzsáig, azzal azt a látszatot kelted, hogy még mindig éhes vagy. Ha kicsikét hagysz a tányéron, akkor pedig látják, hogy jól laktál.


Egyébként ez egy ezer éves illemszabály, nyugodtan megehetsz mindent.

2017. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!