Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » SZÁMODRA mit jelent az, hogy...

SZÁMODRA mit jelent az, hogy "feminista"?

Figyelt kérdés

NEM a hivatalos definíció érdekel, hanem az, hogy NEKED mit jelent, mi ugrik be, ha ezt meghallod, mire asszociálsz, mire gondolsz, hogy vélekedsz azokról, akik feministáknak vélik magukat, te kiket vélsz annak, stb.


Kort és nemet is kérnék, ha nem nagy gond. :)


2010. máj. 12. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Nekem elkényeztetett, beszűkült látókörű európai jányok ugranak be. ( váccpávör ? igen, ezeket mind 1 indexes videó alapján vontam le, személyesen nem ismerek feminista csajszit. )
2010. máj. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Szegény szerencsétlen lányok, akik nagyon el vannak tévedve, nem tudják mi a helyes.
2010. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Küldje a MIT JELENT (szó) tartalmat a 1747-re! És mi megmondjuk, hogy mit jelent másnak!

(Minden fogadott sms 480 Ft+áfa, a szolgáltatás lemondásához küldje a STOP szót a 1747-re.)

2010. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Nekem feltűnési viszketegségben szenvedő nők jutnak eszembe, akik már nem tudnak máshogy kitűnni a tömegből, és/vagy hülye tüntetéseken akarnak részt venni


nekem igazából nincs vele bajom, csak manapság épp annyi baja van a férfiaknak is, mint a nőknek, meg nem igazán vannak a nők elnyomva... én nő vagyok, de sose éreztem magam emiatt elnyomva, sose éreztettek velem olyasmit, h emiatt más lennék, mint a férfiak, stb... felesleges szerintem

2010. máj. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
jahh 19/L voltam
2010. máj. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

aki gatyát hord és köpköd...

jahh és karrierista

2010. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Látom, előttem már sokan összefoglalták a dolgot. :) Egyetértek.

Még kiemelném azt is, hogy a legnagyobb ribancok jönnek a női jogokkal néha... Mikor épp miattuk vannak a nők ott helyileg, ahol. A megérdemelt helyükön, teszem hozzá.

Én nő vagyok, de világ életemben utáltam a feministákat.

21/L

2010. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem társítok hozzá negatív tartalmat, ha csak általában a fogalomról van szó (pl. feminista elvek, stb.), olyankor a szüfrazsettek jutnak eszembe. Ha mint emberek egy csoportjáról van szó, akkor már kevésbé tudok pozitív dologra gondolni, mert az elvakultság ugrik be elsősorban.
2010. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
ja, és 23/L
2010. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

A kedvenc definícióm a feminizmusra: "mozgalom a nők állva pisiléséért".


De mivel nem definíciót kértél, hanem az asszociációimat:

Harcos világmegváltáskomplexusos realitásérzékhiányos népek, akik ráadásul fordítva ülnek a lovon.


Ez kicsit magyarázatra szorul, ezért bővebben is kifejtem:

- meg vannak róla győződve, hogy ők a világ jobbá tételén fáradoznak, aki pedig nem ért velük egyet, az csak a jobbításban akadályozza őket, tehát gonosz tévelygő

- nagyon sok érzelmet is lőnek általában az érveik mellé

- nem veszik észre, hogy sokszor alapvetően nyitott ajtókat döngetnek (ma egy "nyugati" nő azt tanul, amit akar, azt dolgozik, amit akar, akkor szül gyereket, ha akar)

- ugyanakkor nem veszik észre, hogy néha viszont ott döngetnek, ahol nincs is kapu vagy bolhából csinálnak elefántot (a he/she körüli problémázás hallatán pl. először majdnem leestem a székről)

- küzdenek azért, hogy a nőknek ne kelljen nőiesnek lenniük meg családanyának lenniük, közben a helyzet épp az, hogy a nőiesnek lenni és családanyává válni egyre nehezebb, pedig sok nő ezt szeretné

- meg vannak róla győződve, hogy egy nő csak akkor lehet boldog, ha azt éri el, amit szerintük el kéne érnie - vagyis miközben kikérik a nők nevében, hogy életüket egy történelmileg és biológiailag meghatározott "normához", sztereotípiához kelljen igazítaniuk, sokan közülük épp saját önkényes "normájukat", sztereotípiájukat akarják rásózni másokra és mások életére.


Ez természetesen nem igaz mindegyikükre, de a globális benyomásom a feminista ügy harcosairól valami ilyesmi.


25/L

2010. máj. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!